Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /RADOM/Czerwone światło dla "niskiej emisji"

Wiadomości z Radomia

Czerwone światło dla "niskiej emisji"

26 luty 2019 / Tekst

- To zupełnie niezrozumiała decyzja. Do tej pory wydawało się, że w kwestii walki ze smogiem wszyscy mamy takie samo zdanie -m mówi wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik komentując nieprzyjęcie przez Radę Miejską aktualizacji „Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie miasta Radomia”.

Czerwone światło dla "niskiej emisji"
fot. pixabay.com (Jerzy Gorecki)

Projekt od początku budził wątpliwości wśród radnych. Przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości uważał projekt za niedopracowany. - Warto go dopracować, poprawić literówki i wrócić do niego na następnej sesji. W przeciwnym razie klub radnych PiS zagłosuje przeciwko, a wolelibyśmy tego nie robić, więc prosimy o zdjęcie punktu. Wnioskodawcy nie zdjęli jednak punktu, ponieważ była to tylko aktualizacja. Nieprzyjęcie tego projektu uniemożliwi nam pozyskiwanie dotacji - przekonywał wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Głównym celem aktualizacji programu było umożliwienie kontynuacji działań mających na celu ograniczenie spalania w budynkach jednorodzinnych niskiej jakości paliw stałych oraz zastąpienie ich paliwami ekologicznymi lub innymi nośnikami energii. W przedstawionym programie znalazły się działania naprawcze jakie miałyby być podjęte w perspektywie do 2024 roku.

– Konsekwencją decyzji radnych, którzy nie przyjęli aktualizacji programu jest fakt, że gmina nie ma teraz możliwości uruchomienia programu likwidacji pieców. Nie może też ubiegać się o pieniądze z zewnątrz. To bardzo zła decyzja, ponieważ właśnie stare piece, w których spalane jest niskiej jakości paliwo, to główne źródło zanieczyszczenia powietrza. Jednocześnie bardzo wiele osób jest zainteresowanych uzyskaniem finansowego wsparcia. Mam nadzieję, że w kolejnych głosowaniach radni Prawa i Sprawiedliwości nie będą się kierować swoim widzimisię, lecz interesem gminy i jej mieszkańców – podkreśla wiceprezydent.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4