Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Radio Plus Radom /RADOM/Cztery oferty na pas startowy

Wiadomości z Radomia

Cztery oferty na pas startowy

23 kwiecień 2019 / Tekst

Cztery oferty wpłynęły do przetargu na przebudowę i wydłużenie pasa startowego na lotnisku na Sadkowie.

Cztery oferty na pas startowy
fot. R.Mizera/Radio Plus Radom

Najtańsza jest oferta firmy Max Bögl Polska Sp. z o.o. z Wrocławia. Opiewa na 146,7 mln zł.  Warszawski Budimex życzy sobie z kolei blisko 155 mln zł. Oferta firmy Strabag Sp. z o.o z Pruszkowa opiewa na 164,6 mln zł. Najdroższa jest oferta konsorcjum Trakcja PRKII S.A., AB Kauno Tiltai i Projekt Plus Sp. z o.o. Cena to niemal 170 mln zł. Dodajmy, że Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" zamierza przeznaczyć na inwestycję 218,2 mln zł.

Wykonawca będzie miał za zadanie przedłużenie pasa startowego na lotnisku na Sadkowie o 500 m do długości 2,5 km, a także wykonanie miejscowych remontów istniejącego pasa. W zakres prac wchodzi wykonanie wszystkich niezbędnych prac do prawidłowego funkcjonowania drogi startowej - zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wykonawca będzie miał wykonać wszystkie niezbędne opracowania projektowe, uzyskać wszystkie konieczne uzgodnienia, opinie, pozwolenia i warunki techniczne zgodnie z wymaganiami zamawiającego.

Firma na wykonanie inwestycji będzie miała 64 tygodnie. Przypomnijmy, że był to drugi przetarg na pas startowy. Pierwszy przetarg został unieważniony, ponieważ  wpłynęła jedna oferta, która przeszacowana była o 200 milionów zł. "Porty Lotnicze" chciały przeznaczyć na to zadanie 88 mln zł. Prezes "Portów Lotniczych" Mariusz Szpikowski tłumaczył w Radiu Plus Radom, że cena zaproponowana przez oferenta znacznie odbiega od rzeczywistych kosztów inwestycji. Wyraził też nadzieję, że ta dysproporcja szybko zostanie zniwelowana, zwłaszcza kiedy pojawi się więcej oferentów i będą możliwe negocjacje.

Zgodnie z zamierzeniami PPL port lotniczy w Radomiu ma być gotowy pod koniec 2020 r. Jest projektowany jako lotnisko czarterowe i obsługujące linie niskokosztowe. W pierwszej fazie ma obsłużyć rocznie 3 mln pasażerów, a docelowo 10 mln osób.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4