Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /RADOM/Cztery razy na tak za Radomiem

Wiadomości z Radomia

Cztery razy na tak za Radomiem

16 styczeń 2018 / Tekst

Demografia, dostępność produktu lotniskowego dla pasażera, potencjał gospodarczy oraz infrastruktura obecna i planowana - te argumenty zbliżają Radom do tego by Port Lotniczy stał się alternatywą dla lotniska w Warszawie.

Cztery razy na tak za Radomiem
fot. Port Lotniczy Radom

Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" przedstawiło analizy dotyczące planów zaangażowania spółki w rozbudowę radomskiego lotniska. Wynika z nich, że Port Lotniczy Radom mógłby być alternatywą dla Lotniska Chopina ze względu na lokalizację. Zdaniem prezesa PPL - Mariusza Szpikowskiego Radom jest o wiele lepiej zlokalizowany niż Modlin, który - w przeciwieństwie do naszego miasta - nie ma potencjału gospodarczego.

Z przeprowadzonej analizy wynika także, że przeniesienie ruchu czarterowego do Modlina mogłoby wiązać się z dodatkowymi kosztami sięgającymi ponad 2 mln złotych. Badania sezonu letniego dla 15 najbardziej popularnych wakacyjnych kierunków - z opcjami wylotu z Modlina i Radomia, dały przewagę portowi w Radomiu, ponieważ większość miejsc, do których podróżuje się w sezonie leży na południu Europy. - Z Modlina byłoby o 2,4 mln drożej niż z Chopina, a z Radomia – o 12 mln zł taniej – mówi Mariusz Szpikowski - prezes Polskich Portów Lotniczych.

W pobliżu lotniska w Radomiu znajduje się przecięcie torów kolejowych, dzięki czemu łatwo byłoby doprowadzić linię do portu. To kolejny argument przemawiający "za" tym, że Radom mógłby stać się alternatywą dla Lotniska Chopina

Gdyby radomskie lotnisko stało się alternatywą dla Warszawy z portu korzystałyby linie czarterowe i niskokosztowe.

W najbliższą środę podpisany zostanie list intencyjny pomiędzy Państwowymi Portami Lotniczymi i Portem Lotniczym Radom. Może być to wstęp do przejęcia większości udziałów w radomskim lotnisku. Według założeń spółki zakładana przepustowość radomskiego lotniska ma osiągnąć 10 mln pasażerów rocznie. W planach przewidziana jest budowa 30 stanowisk odprawy, 12 stanowisk kontroli bezpieczeństwa oraz 20 gate'ów. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4