Na antenie: Transmisja Mszy św. z Katedry ONMP
Wojciech Sałek
Patron dnia: 26 czerwca - św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Czy będzie współpraca dla Radomia?

Wiadomości z Radomia

Czy będzie współpraca dla Radomia?

06 listopad 2015 / Tekst
Posłowie ziemi radomskiej z Platformy Obywatelskiej deklarują współpracę z pozostałymi parlamentarzystami. – Chcemy zaprosić do współpracy wszystkich – powiedział na konferencji prasowej w Radomiu poseł-elekt Leszek Ruszczyk.

Obecni na konferencji prasowej Leszek Ruszczyk i Anna Białkowska, nowo wybrani posłowie PO, zapowiedzieli udział w pracach sejmowej komisji na rzecz ziemi radomskiej. Były wicemarszałek zaznaczył, że jako osoba z drugim wynikiem w Radomiu jest otwarty na współpracę i wymianę doświadczeń zarówno z Andrzejem Kosztowniakiem, jak i Wojciechem Skurkiewiczem.

Na konferencji Leszek Ruszczyk zapowiedział, że zamierza pracować w sejmowej komisji infrastruktury. Podkreślił swoje doświadczenie, wymieniając konieczność nadzorowania budowy drogi S12 oraz drogi kolejowej S8 (Radom-Warszawa). Dodał, że istotnym dla regionu byłby także rozwój przedsiębiorczości – w szczególności wspieranie małych i średnich firm, działających m.in. na rzecz Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Wyraził też chęć rozwoju branży przetwórstwa owocowo-warzywnego.

Anna Białkowska z kolei deklarowała udział w sejmowej komisji zdrowia oraz senioralnej. Nie wykluczyła również zaangażowania na rzecz rodziny i polityki społecznej.

16 listopada w Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” politycy Platformy Obywatelskiej zamierzają zorganizować spotkanie wszystkich parlamentarzystów ziemi radomskiej w sprawie współpracy regionalnej – poinformował Leszek Ruszczyk. Zaproszenie skierowane ma być również do biskupa radomskiego Henryka Tomasika oraz przewodniczącej PO Ewy Kopacz.

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości rozważą udział w spotkaniu po otrzymaniu zaproszenia.

Były wicemarszałek Mazowsza, Leszek Ruszczyk odniósł się do sprawy wyodrębnienia Warszawy i okolic z województwa mazowieckiego. Podkreślił, że nieopłacalnym byłby podział administracyjny i przypomniał, że zamiast tego rząd złożył w ubiegłym tygodniu wniosek o podział statystyczny. Jak argumentował, wyeliminowałoby to dodatkowe koszty płynące z tytułu tworzenia nowego województwa.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4