Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Tomasz Bednarek
Patron dnia: 23 marca - św. Józef Oriol, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Tramwaj w Radomiu? Propozycje tras

Wiadomości z Radomia

Tramwaj w Radomiu? Propozycje tras

22 luty 2019 / Tekst

W piątek, 22 lutego w ramach działalności Instytutu Sobieskiego ukaże się raport "Tramwaj dla Polski". Radomianin Łukasz Zaborowski pochylił się w nim nad pięcioma miastami - również Radomiem. 

Tramwaj w Radomiu? Propozycje tras
fot. pixabay.com (Neurolink)

W raporcie znaleźć można koncepcje nowych systemów tramwajowych w pięciu miastach Polski. Obok Radomia ujęte w nim zostały także Kielce, Tarnów, Bielsko Biała i Białystok.

- Celem raportu jest pokazanie konkretnych przebiegów linii i umiejscowienia przystanków w przestrzeni miejskiej. Natomiast oczekiwanym skutkiem - pobudzenie wyobraźni mieszkańców, skłonienie urbanistów do dyskusji, a władz miasta - do zajęcia stanowiska - mówi autor raportu Łukasz Zaborowski.

W Radomiu, zgodnie z przedstawioną koncepcją miałyby funkcjonować dwie linie tramwaju o łącznej długości prawie 22 kilometrów.

Pierwsza linia ruszałaby sprzed szpitala na radomskim Józefowie, dalej tramwaj jechałby przez  Michałów, osiedle Akademickie, Śródmieście, Młodzianów i Prędocinek. Według koncepcji linia miałaby 17 przystanków, a jej długość wynosiłaby trochę ponad 10 km.

Proponowana trasa drugiej linii biegłaby z osiedla Gołębiów na Południe. 21 przystanków ulokowanych byłoby na takich dzielnicach jak Osiedle nad Potokiem, Żakowice, Borki czy Południe. Średnia odległość międzyprzystankowa dla obydwu linii wynosiłaby około 600 metrów. Linie przecinałyby się na jednym wspólnym przystanku.

Instytut prowadzi działalność naukowo-badawczą, wydawniczą i ekspercką. Przygotowuje z własnej inicjatywy raporty, komentarze i ekspertyzy dotyczące głównych obszarów swojej działalności takich jak: energetyka, transport, gospodarka, finanse publiczne, rozwój regionalny, nowe technologie, infrastruktura i polityka zagraniczna. Jest organizatorem wielu międzynarodowych i krajowych konferencji, seminariów i paneli.

Misją Instytutu jest nie tylko zwracanie uwagi na niedoskonałości ustrojowe, lecz także proponowanie rozwiązań.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4