Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Magda Gliszczyńska, Wojtek Sałek
Patron dnia: 23 lutego - św. Polikarp, biskup i męczennik
Bardzo pochmurno

-5°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 62%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 23 Lut 2018

    Bardzo pochmurno -2°C -7°C

  • 24 Lut 2018

    Śnieg -4°C -9°C

Radio Plus Radom /RADOM/Dajemy sobą manipulować!

Wiadomości z Radomia

Dajemy sobą manipulować!

01 luty 2018 / Tekst

Wyniki są jednoznaczne - dajemy sobą manipulować. Zespół Szkół Technicznych w Radomiu zaprasza na interaktywną wystawę "Mózg", która w tym roku poświęcona jest manipulacji.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Hasło tegorocznej wystawy to "Nie daj się zmanipulować". Celem wystawy jest pokazanie młodzieży, ze manipulacja w dzisiejszych czasach jest wszechobecna i że można się przed nią obronić. Tłumaczy Tomasz Magnowski, nauczyciel ZST i koordynator wystawy:

Uczestnicy zmierzyli się m.in. ze zjawiskiem "presji grupy". Okazuje się, że z większości przypadków decyzja podjęta samodzielnie znacznie różni się od tej, podejmowanej w grupie. Mówi Damian Książek z ZST:

Gra "Sabotażysta" miała pokazać, jak łatwo ukryć swoją prawdziwą tożsamość. Chodzi tu m.in. o działanie mediów społecznościowych w internecie. - To też zachęta do gier planszowych - mówi Anna Gutkowska.

Organizatorzy przy tworzeniu wystawy podpierali się badaniami naukowców. Zasada kontrastu była przedstawiona na podstawie książki Roberta Cialdiniego "Wywieranie wpływu na ludzi". Eksperyment został przeprowadzony przy użyciu walizek. Łukasz Sołśnia:

Okazuje się, że uczestnicy byli manipulowani jeszcze zanim rozpoczęli zwiedzanie. Przed wejściem w różnych miejscach widzieli plakaty z określonym typem żarówki. Następnie mieli wybrać jedną z dwóch. Większość wybrała tę, która znajdowała się na plakatach:

Wynik wystawy jednoznacznie pokazuje, że jesteśmy podatni na manipulację. Większość uczestników "połknęło haczyk". Wyjaśnia Anna Gutkowska:

Wystawę będzie można oglądać do 9 lutego w godz. 9 - 14. Rejestracja odbywa się poprzez stronę internetową http://zst-radom.edu.pl/rejestracja. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje można uzyskać u organizatorów: Tomasza Magnowskiego (tel. 692 411 443; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) i Artura Rudnickiego (tel. 693 334 340; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Wstęp jest wolny. Każda osoba zwiedzająca musi mieć jednak przy sobie 1 złotówkę.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-5°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 62%

Wiatr: 22.53 km/h

ARTYSTA TYGODNIA

Hard to Say I'm Sorry

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 21 58
PGE Skra Bełchatów 21 47
ONICO Warszawa 21 47
Asseco Resovia Rzeszów 21 42
Trefl Gdańsk 21 40
Indykpol AZS Olsztyn 21 36
Jastrzębski Węgiel 21 34
Cuprum Lubin 21 33
Cerrad Czarni Radom 21 29
GKS Katowice 21 26
Espadon Szczecin 21 25
Aluron Virtu Warta Zawiercie 21 23
MKS Będzin 21 19
Łuczniczka Bydgoszcz 21 19
Dafi Społem Kielce 21 14
BBTS Bielsko-Biała 21 10

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA