Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /RADOM/Deficytowe i nadwyżkowe zawody

Wiadomości z Radomia

Deficytowe i nadwyżkowe zawody

29 listopad 2016 / Tekst

Sekretarze prawni, agenci sprzedaży bezpośredniej, czy farmaceuci specjaliści to zawody deficytowe na rynku pracy w Radomiu i powiecie radomskim. Z monitoringiem zawodów deficytowych i nadwyżkowych zapoznali się na ostatniej sesji radni i dyrektorzy szkół w powiecie radomskim.

radompowiat.pl
radompowiat.pl

Z raportu możemy się dowiedzieć, że zawody nadwyżkowe (na które istnieje na rynku pracy niższe zapotrzebowanie niż liczba bezrobotnych w danym zawodzie) to wyprawiacze skór, operatorzy maszyn, monterzy czy technicy żywności. Zaś zawody maksymalnie nadwyżkowe (dla których nie ma żadnych ofert pracy) to pracownicy domowej opieki osobistej, mechanicy precyzyjni, operatorzy maszyn do produkcji wyrobów cementowych, czy opiekunowie do dzieci. Józef Bakuła, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu:

Problem bezrobocia dotyczy również humanistów - dodaje dyrektor Bakuła:

Czy system oświatowy może szybko reagować na zmieniające się warunki na rynku pracy? Magdalena Wiśniewska, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach:

Sprzedawcy, robotnicy budowlani, pracownicy obsługi biurowej, szwaczki, czy operatorzy maszyn do produkcji obuwia to grupa zawodów, gdzie liczba bezrobotnych i ich napływ jest największy. Z kolei kierownicy do spraw zarządzania zasobami ludzkimi, kierownicy w instytucjach edukacyjnych, lekarze specjaliści, nauczyciele sztuki, czy prezenterzy radiowi i telewizyjni to grupa zawodów, dla których wskaźnik długotrwałego bezrobocia jest najwyższy. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4