Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /RADOM/Deszczowa kwesta

Wiadomości z Radomia

Deszczowa kwesta

31 marzec 2018 / Tekst

Tym razem wspieraliśmy renowację nagrobka ks. Michała Kobierskiego. Tak jak co roku w Wielką Sobotę na cmentarzu przy ul. Limanowskiego w Radomiu zorganizowana została kwesta. Zebranych zostało 2726,46 zł.

 

 

 

Deszczowa kwesta
fot. Radio Plus Radom

To inicjatywa Społecznego Komitetu Ochrony Zabytkowego Cmentarza przy ul. Limanowskiego w Radomiu - już 34. kwesta. Mimo niesprzyjającej deszczowej aury kwestowało ok. 30 osób. To więcej niż zwykle podczas wielkanocnej kwesty. Warto podkreślić i docenić, że połowa to młodzież.

Zawsze w kweście uczestniczą: Paweł Łuk-Murawski, komendant Grupy Rekonstrukcyji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej Komisariat w Radomiu i wachmistrz Marcin Tuzinek, przedstawiciel Stowarzyszenia Szwadron Ziemi Radomskiej.

W tym roku Komitet wybrał do renowacji nagrobek zasłużonego kapłana. Ks. Michał Kobierski był proboszczem radomskiej fary. - Wspierał i to bardzo wydatnie powstańców styczniowych. Obłożony został ogromnymi kontrybucjami. Tegoroczna renowacja będzie dość kosztowna. To piękny nagrobek wybudowany po 1872 roku. Piaskowiec, więc on już jest bardzo mocno podniszczony. Renowacja będzie nas kosztowała ponad 26 tys. zł - powiedział nam Sławomir Adamiec, wiceprzewodniczący Społecznego Komitetu Ochrony Zabytkowego Cmentarza przy ul. Limanowskiego w Radomiu. Prace renowacyjne mają zacząć się na przełomie maja i czerwca.

A co na tę inicjatywę odwiedzający cmentarz?

 Społeczny Komitet Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego w Radomiu kwestuje od 22 lat. Zebrał w sumie ponad 620 tys. zł. Dzięki temu odnowionych zostało 20 zabytkowych nagrobków. 350 pomników czeka na pilną renowację.

 

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4