Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/9 mln na e-usługi dla szpitala miejskiego

Wiadomości z Radomia

9 mln na e-usługi dla szpitala miejskiego

07 lipiec 2017 / Tekst

Dobre wieści dla pacjentów i pracowników Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Tochtermana w Radomiu - dzięki wsparciu unijnemu lecznica dostanie 9 mnl zł na wprowadzenie nowych usług świadczonych drogą elektroniczną.

9 mln na e-usługi dla szpitala miejskiego
MN/Radio Plus Radom

Umowę w tej sprawie podpisali dziś członek zarządu woj. mazowieckiego Rafał Rajkowski, dyrektor szpitala Marek Pacyna i prezydent Radosław Witkowski.

Dzięki wsparciu ze środków unijnych system informatyczny szpitala dostosowany zostanie do wdrożenia e-usług dla pacjentów, pracowników i kontrahentów. Ułatwi pacjentom kontakt ze szpitalem, bo dzieki informatyzacji wiele spraw będą mogli załatwić drogą elektroniczną. Kadra zarządzająca natomiast będzie mogła sprawnie monitorować stan finansów i koszty ponoszone w placówce. - To umowa bardzo ważna ze względu na wchodzenie na poziom cywilizacji elektronicznej - mówi członek zarządu woj. mazowieckiego Rafał Rajkowski:

 - Nasza infrastruktura, jeżeli chodzi o informatyzację jest przestarzała - mówi dyrektor lecznicy Marek Pacyna. - Wprowadzenie e-usług to ogromne korzyści dla pacjentów, ale i dla pracowników. Pozwoli to nie tylko na oszczędności papieru przy wypełnianiu stosu dokumentów, ale czasu, który trzeba na to poświęcić - dodaje:

- Ogromną bolączką radomian są kolejki do lekarzy. Mam nadzieję, że wprowadzenie platformy e-usług w szpitalu miejskim pozwoli na skrócenie czasu oczekiwania do specjalistów - mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski:

W ramach projektu już w drugiej połowie 2019 w placówce powstanie platforma świadczenia e-usług oraz wdrożony zostanie system Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Uruchomiony zostanie portal e-pacjent, który obejmie m.in. e-rejestrację, e-powiadomienia czy e-terminarz zapewniające bezpieczeństwo przesyłania informacji. Poza tym zostanie zakupiony sprzęt komputerowy, serwery i oprogramowanie. Prowadzone będą szkolenia personelu, a pomieszczenia zostaną dostosowane do nowych potrzeb informatycznych. Dzięki realizacji projektu zwiększy się dostępność, stopień wykorzystania i jakość usług świadczonych przez szpital - chwali autorka wniosku Barbara Łopyta:

Partnerami projektu są: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Chlewiskach, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szydłowcu, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Zakrzewie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Jedlińsku oraz Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Białobrzegach.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4