Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /RADOM/Dobre wyniki matur na tle kraju!

Wiadomości z Radomia

Dobre wyniki matur na tle kraju!

04 lipiec 2019 / Tekst

Prawie 83 procent tegorocznych maturzystów w województwie mazowieckim zdało egzamin dojrzałości. W samym Radomiu maturę zdało prawie 86 procent abiturientów. Jedynie w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Plastycznych uczniowie zdali na sto procent. 

Dobre wyniki matur na tle kraju!
Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Uczniowie w większości wiedzieli, jakich wyników mogą się spodziewać, ale nie obyło się bez niespodzianek. Abiturienci w większości widzą, co dalej chcą robić w życiu, są również tacy, którzy dopiero po odebraniu świadectwa dojrzałości będą się nad tym zastanawiać:

W tym roku do matury przystąpiło 1471 uczniów radomskich liceów oraz 928 osób z techników. W sumie zdawalność wyniosła prawie 86 procent. Wyniki świadczą o tym, że Radom jest dobrym miejscem edukacji ogólnokształcącej - egzamin zdało 94 procent uczniów - średnia zdawalność w całym kraju wynosi 86,4 procent. Dobrze wypadły również technika - 72 procent uczniów tego typu radomskich szkół zdało maturę. W całej Polsce średnia zdawalność jest na poziomie 70 procent. 

W Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św Filipa Neri oraz w Zespole Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta maturę zdali wszyscy uczniowie. W IV Liceum Ogólnokształcącym im. Tytusa Chałubińskiego zdawalność wynosi 99,4 procenta. Na trzecim miejscu uplasowało się VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego (98,8 procenta). Natomiast IX Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego przy ZSO nr 7 odnotowało 58 procent zdawalności. - Nie zawsze budynek, na którym jest tabliczka, że jest to liceum ogólnokształcące, faktycznie jest szkołą tego typu - mówi wiceprezydent Radomia Karol Semik i dodaje: - Cieszy natomiast to, co dzieje się w "Baczyńskim". Z roku na rok wyniki są coraz lepsze. W tym roku szkoła osiągnęła 85 procent zdawalności: 

Ciekawym zjawiskiem tegorocznych matur na Mazowszu i w Radomiu jest fakt, że uczniowie lepiej poradzili sobie z matematyką niż z językiem polskim. - Nie przypominam sobie takiej sytuacji - mówi wiceprezydent Semik: 

 

W Radomiu maturę zdało w sumie prawie 86 procent uczniów - 94 procent w liceach, 72 procent w technikach. W całym województwie mazowieckim zdawalność wyniosła prawie 83 procent. W liceach odsetek ten wyniósł 88,1% a w technikach 70,1%. 11% osób ma prawo przystąpienia do egzaminu poprawkowego w sierpniu, a 5,4% nie zdało egzaminu maturalnego z więcej niż jednego przedmiotu. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4