Na antenie: CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Steckiewicz
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /RADOM/Drogowa jesień w powiecie

Wiadomości z Radomia

Drogowa jesień w powiecie

19 październik 2013 / Tekst

Na drogach powiatowych zapowiada się pracowita jesień. Rozstrzygnięte zostały przetargi na modernizację dróg w powiecie białobrzeskim.

I tak rozpoczęły się prace na drodze powiatowej Brzeźce-Szczyty. Starostwo na tą drogę pozyskało 250 tys. zł ze środków powodziowych. Całość zadania wyniesie 284 tys. zł. W gminie Radzanów remontowane będą dwa odcinki drogi powiatowej między Radzanowem a Podlesiem. Środki na ten cel pozyskane zostały od wojewody mazowieckiego w wysokości 540 tys. zł. Remontowany będzie odcinek drogi Podlesie-Ratoszyn i Ratoszyn-Radzanów. Po przetargu wartość zadnia to 493 tys. zł. Prace wykona radomska firma Transmar. Inwestycję dofinansował samorząd gminy Radzanów. W gminie Promna remontowane będą dwa odcinki dróg powiatowych. Przy współpracy z samorządem gminy Promna w Lekarcicach położony będzie dywan asfaltowy na odcinku 750 m. Wartość zadania to 113 tys. zł. W Rykałach wyremontowany zostanie odcinek drogi za kwotę 96 tys. zł. Na ten cel Starostwo pozyskało środki 50 tys. złotych z dotacji ze środków związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych. Ogłoszono również przetarg na wykonanie chodnika przy drodze powiatowej w Falęcicach od ronda do ośrodka zdrowia.W gminie Stara Błotnica Starostwo wspólnie z samorządem gminy wyremontuje drogę powiatową w Łępinie. Wartość zadania po przetargu to 108 tys. zł. Wszystkie inwestycje zakończą się w tym roku. Łączna długość wyremontowanych dróg wyniesie około 8 km, a ich wartość przekroczy 1 mln złotych.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4