Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 marca - Zwiastowanie Pańskie
Radio Plus Radom /RADOM/Drugi przetarg na pas startowy

Wiadomości z Radomia

Drugi przetarg na pas startowy

15 marzec 2019 / Tekst

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze Radom ogłasza drugi przetarg na wydłużenie pasa startowego na lotnisku na Sadkowie oraz wykonanie miejscowych remontów istniejącego pasa.

Drugi przetarg na pas startowy
fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom

Do zadań wykonawcy należeć będzie przedłużenie pasa startowego na lotnisku na Sadkowie o 500 m, do długości 2,5 km, a także wykonanie miejscowych remontów istniejącego pasa. W zakres prac wchodzi wykonanie wszystkich niezbędnych prac do prawidłowego funkcjonowania drogi startowej - zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wykonawca będzie miał wykonać wszystkie niezbędne opracowania projektowe, uzyskać wszystkie konieczne uzgodnienia, opinie, pozwolenia i warunki techniczne zgodnie z wymaganiami zamawiającego.

Firma, która wygra przetarg na wykonanie inwestycji będzie miała 64 tygodnie. Wykonawca zobowiązany jest również wnieść przed upływem terminu składania ofert wadium w wysokości miliona dwustu tysięcy złotych - to o pół miliona więcej niż w przypadku poprzedniego przetargu. Ogłoszony przetarg różni się od poprzedniego - po pierwsze, z zamówienia wykreślona została budowa systemu ILS kategorii I. Dodatkowo firmy, które nadeślą swoje oferty będą mogły zmieniać projekt budowlany z 2018 roku.

Przypomnijmy, 31 stycznia unieważniony został pierwszy przetarg na wykonanie inwestycji. Do przetargu wpłynęła jedna oferta, która przeszacowana była o 200 milionów zł. "Porty Lotnicze" chciały przeznaczyć na to zadanie 88 mln zł. Prezes "Portów Lotniczych" Mariusz Szpikowski tłumaczył w Radiu Plus Radom, że cena zaproponowana przez oferenta znacznie odbiega od rzeczywistych kosztów inwestycji. Wyraził też nadzieję, że ta dysproporcja szybko zostanie zniwelowana, zwłaszcza kiedy pojawi się więcej oferentów i będą możliwe negocjacje. Dobrym prognostykiem ma być też kilkaset pytań od przedsiębiorców, które pojawiły się w pierwszym przetargu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4