Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /RADOM/Drugi przetarg na pas startowy

Wiadomości z Radomia

Drugi przetarg na pas startowy

15 marzec 2019 / Tekst

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze Radom ogłasza drugi przetarg na wydłużenie pasa startowego na lotnisku na Sadkowie oraz wykonanie miejscowych remontów istniejącego pasa.

Drugi przetarg na pas startowy
fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom

Do zadań wykonawcy należeć będzie przedłużenie pasa startowego na lotnisku na Sadkowie o 500 m, do długości 2,5 km, a także wykonanie miejscowych remontów istniejącego pasa. W zakres prac wchodzi wykonanie wszystkich niezbędnych prac do prawidłowego funkcjonowania drogi startowej - zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wykonawca będzie miał wykonać wszystkie niezbędne opracowania projektowe, uzyskać wszystkie konieczne uzgodnienia, opinie, pozwolenia i warunki techniczne zgodnie z wymaganiami zamawiającego.

Firma, która wygra przetarg na wykonanie inwestycji będzie miała 64 tygodnie. Wykonawca zobowiązany jest również wnieść przed upływem terminu składania ofert wadium w wysokości miliona dwustu tysięcy złotych - to o pół miliona więcej niż w przypadku poprzedniego przetargu. Ogłoszony przetarg różni się od poprzedniego - po pierwsze, z zamówienia wykreślona została budowa systemu ILS kategorii I. Dodatkowo firmy, które nadeślą swoje oferty będą mogły zmieniać projekt budowlany z 2018 roku.

Przypomnijmy, 31 stycznia unieważniony został pierwszy przetarg na wykonanie inwestycji. Do przetargu wpłynęła jedna oferta, która przeszacowana była o 200 milionów zł. "Porty Lotnicze" chciały przeznaczyć na to zadanie 88 mln zł. Prezes "Portów Lotniczych" Mariusz Szpikowski tłumaczył w Radiu Plus Radom, że cena zaproponowana przez oferenta znacznie odbiega od rzeczywistych kosztów inwestycji. Wyraził też nadzieję, że ta dysproporcja szybko zostanie zniwelowana, zwłaszcza kiedy pojawi się więcej oferentów i będą możliwe negocjacje. Dobrym prognostykiem ma być też kilkaset pytań od przedsiębiorców, które pojawiły się w pierwszym przetargu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4