Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 czerwca - święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Radio Plus Radom /RADOM/Duża inwestycja w Radomiu. Miasto szuka gruntów

Wiadomości z Radomia

Duża inwestycja w Radomiu. Miasto szuka gruntów

15 listopad 2016 / Tekst

Do końca roku poznamy miejsce nowej siedziby Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W ciągu miesiąca ma zostać wybrana ostateczna lokalizacja obiektu spośród wskazanych przez Gminę Miasta Radomia.

Duża inwestycja w Radomiu. Miasto szuka gruntów
fot. youtube.com

W październiku minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zapowiedział, że w Radomiu powstanie główna siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej, a także centrum innowacji i technologii.

Wiadomo, że PGZ nie bierze pod uwagę adaptacji nieruchomości po dawnej Fabryce Broni „Łucznik” przy ul. 1905 roku/Biznesowej. Na początku roku spółka informowała o zainteresowaniu wskazaną lokalizacją. Miasto wskazało w październiku także szereg innych lokalizacji „zgodnie z wytycznymi inwestora”. - Wszystkie lokalizacje są zgodne z oczekiwaniami PGZ – poinformował Radio Plus Radom prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Nie chciał jednak wskazać konkretnych lokalizacji, jakie zaproponowało miasto. - Jesteśmy jednak w kontakcie z Grupą PGZ, bo chcemy tak, żeby PGZ do końca roku mógł tę decyzję podjąć – powiedział Radosław Witkowski.

Minister Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz zapowiadał, że ostatecznie siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu uruchomiana zostanie w październiku 2018 roku. Dotąd spółka dzierżawiła kilka pomieszczeń w biurowcu przy ul. Malczewskiego. Pracownicy spółki tam zatrudnieni w pierwszej połowie roku przenieśli się do Warszawskiej siedziby.

W nowej siedzibie mającej powstać w Radomiu pracę znajdzie ok. 100 osób. Wartość inwestycji ma wynieść 20 milionów złotych.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4