Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Dziadkowie nie tylko dla wnuków

Wiadomości z Radomia

Dziadkowie nie tylko dla wnuków

18 styczeń 2017 / Tekst

Seniorzy coraz częściej zrywają ze stereotypem babci i dziadka, którzy cały swój wolny czas poświęcają wnukom. NA jakie aktywności się decydują?

Dziadkowie nie tylko dla wnuków
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Śpiewają, tańczą, spotykają się przy herbacie i ciastkach - członkowie klubu seniora działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej potrafią znaleźć czas dla siebie. Na jednej z prób "seniorskiego chóru" zaśpiewali o babciach:

Chociaż seniorzy z przekonaniem wyśpiewali słowa: Babcia ma czas, nie pracuje, to z taką samą stanowczością podkreślali, że trzeba znaleźć czas zarówno dla wnuków jak i dla siebie:

Czy lato, czy zima w klubie seniora wiele się dzieje. Członkowie klubu mogą aktywnie spędzać czas, zwiedzać czy po prostu spotkać się i porozmawiać - mówi Halina Świderska - kierowniczka klubu:

Klub seniora działający z ramienia radomskiego MOPSu mieści się przy ul. Sienkiewicza 14 w Radomiu. Jest czynny codziennie od godz. 10:00 do godz. 18:00, w czwartki w godz. 12:00-20:00. Członkowie zapraszają każdego seniora, który chciałby spędzić czas w miłym towarzystwie, a nawet poznać miłość.

- W dzisiejszych czasach pomysł na przeżywanie podeszłego wieku jest coraz bardziej szeroki. Oferta aktywności skierowanych do osób starszych poszerza się - mówi ks. Roman Adamczyk - proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu. Jak mówi ks. Adamczyk już od ponad 5 lat przy parafii działa klub seniora, w którym osoby starsze mogą wykazać się na wielu płaszczyznach. Instytucja zrzesza ok. 80 osób, które spotykają się w drugą środę każdego miesiąca. Oczywiście cykliczne spotkania to nie wszystko - w klubie znaleźć można wiele pomysłów na spędzenie czasu, słowem - "do tańca i do różańca":

Spotkania klubu seniora odbywają się w co drugą środę o godz. 16:00 w plebanii przy kościele NSJ na Glinicach. By zapisać się do klubu warto zadzwonić i poznać wszystkie szczegóły dotyczące najbliższych spotkań.

Człowiek uczy się przez całe życie, a na naukę nigdy nie jest za późno - pamiętają o tym słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Radomiu. Tutaj nie ma ocen i zaliczeń, są za o dyplomy, zajęcia dodatkowe i wycieczki - mówi Grzegorz Szombara - członek Zarządu Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Radomiu, który zaprasza chętnych. Warto dołączyć do słuchaczy, a teraz - przed drugim semestrem - to najlepsza okazja:

Jak pochwalił się Grzegorz Szombara niektórzy uczestnicy dzięki zajęciom komputerowym mogą bez problemu porozumiewać się z wnukami przez Internet.

A kiedy już komputer zostanie wyłączony, warto wybrać się na zakupy, czy do instytucji kultury - oczywiście z Radomską Kartą Seniora, która uprawnia do zniżek na wielu płaszczyznach - mówi Jerzy Zawodnik - wiceprezydent Radomia:

Dokument odebrać można w Urzędzie Miejskim.

Zanim do Urzędu Miejskiego, zapraszamy jednak na próbę chóru w domu seniora przy ul. Sienkiewicza:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4