Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 25 maja - św. Grzegorz VII, papież
Radio Plus Radom /RADOM/Dzień Chorego w radomskim szpitalu

Wiadomości z Radomia

Dzień Chorego w radomskim szpitalu

10 luty 2018 / Tekst

Biskup Henryk Tomasik celebrował mszę świętą i odwiedził chorych w Zakładzie Opieki Długoterminowej radomskiego szpitala. To z okazji przypadającego jutro Dnia Chorego.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

W mszy świętej wzięli udział chorzy z Zakładu Opieki Długoterminowej, ich licznie zgromadzone rodziny, a także pracownicy. Biskup Henryk Tomasik w homilii nawiązał do cudów z Lourdes.

- W dniu 11 lutego przeżywamy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Dlatego już dzisiaj rozważamy te wydarzenia, które dokonały się, gdy Matka Boża objawiła się światu. Objawiła prawdę o swoim niepokalanym poczęciu. I także objawiła moc Chrystusa. Poprzez modlitwę Matki Najświętszej, przez Jej wstawiennictwo tam dokonywały się i dokonują się cuda. Cudowne uzdrowienia ciała, ale przede wszystkim uzdrowienia ducha ludzkiego. Ileż osób tam odzyskało wiarę, odnowiło swój kontakt z Chrystusem - mówił biskup radomski Henryk Tomasik.

Biskup Henryk Tomasik podziękował także pracownikom, którzy opiekują się chorymi i rodzinie, która przy nich czuwa.

- Dziękujemy w szczególny sposób tym, którzy pochylają się nad chorymi, śpiesząc im z pomocą. Realizują wówczas ten piękny wzór, który Chrystus pozostawił w swojej Ewangelii - przykład dobrego, miłosiernego samarytanina. Dziękujemy za wszystkich zatroskanych o naszych chorych, a naszych chorych prosimy w tym dniu, aby jeszcze mocniej popatrzyli na tajemnicę Chrystusa, który uświęcił każde ludzkie doświadczenie i zaprasza do tego, aby człowiek swoje trudne chwile łączył z ofiarą Chrystusa - mówił biskup Tomasik.

Wysłuchaj całą homilię biskupa Henryka Tomasika z okazji Dnia Chorego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym:

Tadeusz Kober od wielu lat opiekuje się chorymi jako pielęgniarz. Do jego codziennych zadań należy toaleta, wyżywienie i obserwacja stanu zdrowia. Jak sam podkreśla, obsługa pacjentów jest Zakładzie Opieki Długoterminowej na najwyższym poziomie.

- Najważniejszą rzeczą jest, jaką można sobie tutaj wyobrazić, to powiedzieć "nic się nie dzieje". Najważniejsza jest profilaktyka i umiejętne dostrzeżenie potrzeb na daną chwilę - mówi Tadeusz Kober.

Rodziny pacjentów oddziału nie kryły wzruszenia i wdzięczności za obecność biskupa Henryka Tomasika.

Biskup Henryk Tomasik pobłogosławił po mszy świętej wszystkich chorych oraz członków ich rodzin.

- Choroba jest bardzo bolesnym doświadczeniem dla człowieka, samotność także. Potrzebne są takie chwile, abyśmy podkreślili, że wiara ma wymiar społeczny, a chrześcijaństwo jest religią wspólnoty. Tym razem ze względu na Światowy Dzień Chorego gromadzimy się w naszych szpitalach, aby dziękować Panu Bogu za ludzi, którzy opiekują się chorymi, a dla chorych prosić o siłę i światło, które są potrzebne do przeżywania trudnych doświadczeń życiowych. Jestem bardzo wdzięczny za przygotowanie tego spotkania. To wymagało ogromu pracy, bo trzeba było tyle łóżek przewieźć, abyśmy mogli w jak najliczniejszej grupie uczestniczyć w tej mszy świętej. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy troszczą się o chorych, a chorym życzę siły i Bożego błogosławieństwa i mocy, aby trudne chwile przeżywać w łączności z ofiarą Chrystusa i pod opieką Matki Najświętszej - mówił biskup Henryk Tomasik.

Zgromadzeni otrzymali obrazki z okazji XXVI Światowego Dnia Chorego z fragmentem orędzia papieża Franciszka: "Zjednoczmy się wszyscy w modlitwie do Matki Pana, błagając usilnie, aby każdy członek Kościoła przeżywał z miłością powołanie do służby życiu i zdrowiu. Niech Dziewica Maryja wstawia się za tym XXVI Światowym Dniem Chorego; niech pomaga osobom chorym przeżywać swoje cierpienie w jedności z Panem Jezusem i niech wspera tych, którzy się nimi opiekują. Wszystkim - chorym, pracownikom służby zdrowia i wolontariuszom - udzielam z serca Błogosławieństwa Apostolskiego."

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4