Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 26 czerwca - św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Dzień Edukacji Narodowej w Radomiu

Wiadomości z Radomia

Dzień Edukacji Narodowej w Radomiu

14 październik 2013 / Tekst

To będą wyjątkowe obchody. 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. 

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej w Radomiu będą wyjątkowo uroczyste.  Podziękowania dla nauczyciel będą połączone z uroczystością wręczenia tytułu Honorowego Obywatela Miasta Radomia Stanisławowi Banaszkiewiczowi. Jak mówi Ryszarda Kitowska z kancelarii prezydenta Radomia- Rada Miejska w czerwcu przyjęła uchwałę o nadaniu tytułu honorowego obywatela miasta prof. Stanisławowi Banaszkiewiczowi. To zasłużony nauczyciel, wieloletni opiekun koła chemicznego w VI LO im. Jana Kochanowskiego,  wychowawca wielu pokoleń olimpijczyków oraz naukowców i praktyków z dziedziny chemii i nauk pokrewnych w Polsce i zagranicą. Wniosek w tej sprawie zgłosił w lutym Prezydent Andrzej Kosztowniak- dodaje Ryszarda Kitowska.

Uroczyste wręczenie dyplomu oraz medalu potwierdzającego nadanie godności Honorowego Obywatela Miasta Radomia odbędzie się podczas specjalnej sesji Rady Miejskiej, zwołanej przez Przewodniczącego Dariusza Wójcika 14 października o godz. 10.00 w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga. Wydarzenie uświetni koncert Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej Divertimento pod dyr. Adriana Hanke.

Nauczycielskie święto będzie okazją do złożenia wyrazów uznania i szacunku dla wszystkich nauczycieli szkół radomskich. Przypomnijmy, że aktualnie w samorządowych placówkach oświatowych zatrudnionych jest 4339 nauczycieli, którzy na co dzień pracują z 31 852 uczniami.

Jak co roku, dla wyróżniającym się pedagogów przewidziane są nagrody Prezydenta Miasta. W tym roku otrzymuje je 140 nauczycieli.

Formą podziękowania dla wychowawców i pedagogów będą towarzyszące  uroczystości występy uczniów szkół radomskich: solistów z PG 23, IV LO, V LO, X LO, VII LO, szkoły muzycznej i Zespołu Radom Percusion Group również ze szkoły muzycznej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4