Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 23 lutego - św. Polikarp, biskup i męczennik
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  Śnieg 0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  Bardzo pochmurno 0°C -5°C

Radio Plus Radom /RADOM/Dzień otwarty w Centrum Onkologii

Wiadomości z Radomia

Dzień otwarty w Centrum Onkologii

04 luty 2018 / Tekst

Ponad sto osób skorzystało z porad, badań i spotkań zaproponowanych przez Radomskie Centrum Onkologii w ramach Dnia Otwartego.

Dzień otwarty w Centrum Onkologii
fot. RCO

RCO na radomskim Wacynie po raz kolejny otworzyło drzwi dla zainteresowanych. Tym razem Dzień Otwarty związany był ze Światowym Dniem Walki z Rakiem. Pacjenci mogli wziąć udział w konsultacjach dietetycznych w chorobach nowotworowych, rehabilitacji w chorobie onkologicznej czy w zakresie onkologii klinicznej. Można było także porozmawiać z lekarzami oraz Amazonkami ze Stowarzyszenia DANA. Prowadzone były również bezpłatne badania. Każdy miał okazję poznać szpital "od kuchni". - Takie dni są bardzo potrzebne, nie pierwszy i na pewno nie ostatni raz otwieramy się na mieszkańców Radomia i regionu. - mówi Izabela Leśkiewicz - rzecznik prasowy RCO:

Społeczeństwo się starzeje, dlatego nowotwory określane są chorobą cywilizacyjną. To wyzwanie dla władz państwowych. - Wiele do życzenia pozostawiają m.in.: dostępność leczenia onkologicznego oraz jego wyniki. - przypomina Tadeusz Pieńkowski - dyrektor medyczny Radomskiego Centrum Onkologii:

Podczas Dnia Otwartego pacjenci mogli uzyskać porady dotyczące diety. Jedni pytali o to, jak powinna wyglądać dieta dla osób zmagających się z nowotworem, innych interesowało to, co jeść by zmniejszyć ryzyko zachorowania. Na te pytania odpowiadała Agata Chruślak - dietetyk w RCO:

Natomiast Paulina Kolbus - fizjoterapeutka w Centrum odpowiadała na pytania dotyczące ruchu i rehabilitacji. Okazuje się, że w walce z chorobą nowotworową nie trzeba bać się aktywności fizycznej. Ważne, by ćwiczenia były odpowiednio dobrane i wykonywane:

 Jedna z pacjentek o Dniu Otwartym dowiedziała się całkiem przypadkiem w ostatniej chwili. Jak podkreśla, nie bada się regularnie, dlatego warto organizować tego typu wydarzenia:

Radomskie Centrum Onkologii to specjalistyczna placówka, która stara się zapewnić pacjentom kompleksową diagnostykę nowotworów. Szpital dysponuje urządzeniami do tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, badania PET, czy USG. RCO posiada także sprzęt do radioterapii, brachyterapii. Centrum posiada kontrakt z NFZ na chemioterapię i radioterapię. Placówka nadal stara się o kontrakt na chirurgię. - Szpital posiada w pełni wyposażony blok operacyjny, wszystkie pomieszczenia i sprzęt niezbędny do zapewnienia chorym opieki po operacji. Brak kontraktu na działalność chirurgiczną stanowi ogromną wyrwę w naszych możliwościach leczenia i ma wpływ na jego prowadzenie. - mówi dyrektor Pieńkowski i dodaje: - Staramy się i apelujemy o to, abyśmy mogli uzyskać ten kontrakt jak najszybciej.

 RCO mieści się na radomskim Wacynie przy ul. Uniwersyteckiej 6.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  0°C -5°C

ARTYSTA TYGODNIA

Raindrops Keep Fallin' On My Head

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 17 47
ONICO Warszawa 18 41
Jastrzębski Węgiel 18 40
Cerrad Czarni Radom 19 35
Aluron Virtu Warta Zawiercie 18 30
PGE Skra Bełchatów 18 27
GKS Katowice 19 27
Asseco Resovia Rzeszów 18 23
Indykpol AZS Olsztyn 19 22
Trefl Gdańsk 16 20
Chemik Bydgoszcz 19 19
Cuprum Lubin 18 17
MKS Będzin 19 6
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4