Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Teresa od Jezusa, doktor Kościoła
Częściowe zachmurzenie

18°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 40%

Wiatr: 17.70 km/h

 • 15 Paź 2018

  Częściowe zachmurzenie 20°C 6°C

 • 16 Paź 2018

  Częściowe zachmurzenie 18°C 7°C

Radio Plus Radom /RADOM/Dzień otwarty w Centrum Onkologii

Wiadomości z Radomia

Dzień otwarty w Centrum Onkologii

04 luty 2018 / Tekst

Ponad sto osób skorzystało z porad, badań i spotkań zaproponowanych przez Radomskie Centrum Onkologii w ramach Dnia Otwartego.

Dzień otwarty w Centrum Onkologii
fot. RCO

RCO na radomskim Wacynie po raz kolejny otworzyło drzwi dla zainteresowanych. Tym razem Dzień Otwarty związany był ze Światowym Dniem Walki z Rakiem. Pacjenci mogli wziąć udział w konsultacjach dietetycznych w chorobach nowotworowych, rehabilitacji w chorobie onkologicznej czy w zakresie onkologii klinicznej. Można było także porozmawiać z lekarzami oraz Amazonkami ze Stowarzyszenia DANA. Prowadzone były również bezpłatne badania. Każdy miał okazję poznać szpital "od kuchni". - Takie dni są bardzo potrzebne, nie pierwszy i na pewno nie ostatni raz otwieramy się na mieszkańców Radomia i regionu. - mówi Izabela Leśkiewicz - rzecznik prasowy RCO:

Społeczeństwo się starzeje, dlatego nowotwory określane są chorobą cywilizacyjną. To wyzwanie dla władz państwowych. - Wiele do życzenia pozostawiają m.in.: dostępność leczenia onkologicznego oraz jego wyniki. - przypomina Tadeusz Pieńkowski - dyrektor medyczny Radomskiego Centrum Onkologii:

Podczas Dnia Otwartego pacjenci mogli uzyskać porady dotyczące diety. Jedni pytali o to, jak powinna wyglądać dieta dla osób zmagających się z nowotworem, innych interesowało to, co jeść by zmniejszyć ryzyko zachorowania. Na te pytania odpowiadała Agata Chruślak - dietetyk w RCO:

Natomiast Paulina Kolbus - fizjoterapeutka w Centrum odpowiadała na pytania dotyczące ruchu i rehabilitacji. Okazuje się, że w walce z chorobą nowotworową nie trzeba bać się aktywności fizycznej. Ważne, by ćwiczenia były odpowiednio dobrane i wykonywane:

 Jedna z pacjentek o Dniu Otwartym dowiedziała się całkiem przypadkiem w ostatniej chwili. Jak podkreśla, nie bada się regularnie, dlatego warto organizować tego typu wydarzenia:

Radomskie Centrum Onkologii to specjalistyczna placówka, która stara się zapewnić pacjentom kompleksową diagnostykę nowotworów. Szpital dysponuje urządzeniami do tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, badania PET, czy USG. RCO posiada także sprzęt do radioterapii, brachyterapii. Centrum posiada kontrakt z NFZ na chemioterapię i radioterapię. Placówka nadal stara się o kontrakt na chirurgię. - Szpital posiada w pełni wyposażony blok operacyjny, wszystkie pomieszczenia i sprzęt niezbędny do zapewnienia chorym opieki po operacji. Brak kontraktu na działalność chirurgiczną stanowi ogromną wyrwę w naszych możliwościach leczenia i ma wpływ na jego prowadzenie. - mówi dyrektor Pieńkowski i dodaje: - Staramy się i apelujemy o to, abyśmy mogli uzyskać ten kontrakt jak najszybciej.

 RCO mieści się na radomskim Wacynie przy ul. Uniwersyteckiej 6.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

18°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 40%

Wiatr: 17.70 km/h

 • 15 Paź 2018

  20°C 6°C

 • 16 Paź 2018

  18°C 7°C

ARTYSTA TYGODNIA

"Follow Me"

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 75
PGE Skra Bełchatów 30 72
Trefl Gdańsk 30 65
Asseco Resovia Rzeszów 30 57
Indykpol AZS Olsztyn 30 57
Jastrzębski Węgiel 30 57
ONICO Warszawa 30 57
Cuprum Lubin 30 45
Cerrad Czarni Radom 30 43
Aluron Virtu Warta Zawiercie 30 39
GKS Katowice 30 36
Stocznia Szczecin 30 34
MKS Będzin 30 29
Łuczniczka Bydgoszcz 30 21
BBTS Bielsko-Biała 30 19
Dafi Społem Kielce 30 15

POLECAMY

230x190 4