Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Dzień otwarty w NFZ

Wiadomości z Radomia

Dzień otwarty w NFZ

06 grudzień 2013 / Tekst

Sobota, 7 grudnia będzie dniem otwartym we wszystkich delegaturach Narodowego Funduszu Zdrowia na Mazowszu.

W sobotę, 7 grudnia, w NFZ Mazowsze dzień otwarty. Od godz. 8:00 do 16:00 NFZ zaprasza  po odbiór haseł dostępu do ZIP. Pierwsze 100 osób, które 7 grudnia założą w Warszawie konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta otrzyma książkę Tomasza Filarskiego i Tomasza Sroki pt. „Zrozumieć prawa pacjenta”. Ze swojego indywidualnego konta w ZIP korzysta  już ponad 56 tysięcy mieszkańców Mazowsza.

Początek grudnia to także dobry moment aby wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) z myślą o sezonie narciarskim. Ferie zimowe na Mazowszu już od 17 lutego!

Wydany w ramach Akademii NFZ przewodnik „Zrozumieć prawa pacjenta” w sposób przystępny wyjaśnia podstawowe zagadnienia z zakresu organizacji ochrony zdrowia. Opisuje zarówno zasady udzielania świadczeń w kraju i zagranicą, jak i prawa pacjenta w jego relacjach z instytucjami ochrony zdrowia. Recenzujący książkę prof. Andrzej Zoll stwierdził: „(…) otrzymałem do recenzji wysoce kompetentne i kompletne opracowanie, niezwykle potrzebne pacjentom, a także personelowi medycznemu”.

Portal Zintegrowany Informator Pacjenta (zip.nfz.gov.pl) składa się z czterech głównych części. Serwis informacyjny „Twój Portal” oraz informator „Gdzie się leczyć” są ogólnodostępne. Sprawdzisz tu m.in. w których szpitalach i przychodniach możesz leczyć się bezpłatnie w ramach powszechnego ubezpieczenia, a także jak dojechać do tych placówek i w jakich godzinach są otwarte.

Zakładając osobiste konto w ZIP otrzymasz dodatkowo dostęp do informacji zawartych w „Rejestrze Usług Medycznych” oraz na stronie „Prawo do świadczeń zdrowotnych”.
 
Karta uprawnia w nagłych przypadkach do korzystania ze świadczeń zdrowotnych w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego na terenie państw Unii Europejskiej i EFTA (Islandia, Lichtenstein, Norwegia i Szwajcaria).

Wystarczy wypełnić wniosek o wydanie karty i przynieść go do siedziby oddziału NFZ bądź delegatury (podpisany wniosek można także przesłać pocztą, e-mailem, za pośrednictwem systemu ePUAP bądź faksem). Karta wydawana jest „od ręki”. Jeśli wniosek prześlemy,  EKUZ zostanie przekazana we wskazany we wniosku sposób – kartę można odebrać osobiście w oddziale bądź delegaturze NFZ Mazowsze lub wskazać adres, na który zostanie przesłana.

UWAGA! Każdy zgłoszony do ubezpieczenia rodzica jako uczeń lub student musi załączyć do wniosku kopię aktualnej legitymacji ucznia/studenta lub inną formę zaświadczenia o kontynuowaniu nauki.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego ważna jest przez 6 miesięcy.

Czekamy na ubezpieczonych w stołecznej siedzibie NFZ Mazowsze i delegaturach od 8.00 do 16.00:

Skany wypełnionych i podpisanych wniosków o EKUZ można przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(za: NFZ Mazowsze)

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4