Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 22 listopada - św. Cecylia, dziewica i męczennica
Pochmurno

1°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 93%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 22 Lis 2017

    Opady 5°C 1°C

  • 23 Lis 2017

    Bardzo pochmurno 9°C 2°C

Radio Plus Radom /RADOM/Dzień Praw Rodziny po raz pierwszy w Polsce!

Wiadomości z Radomia

Dzień Praw Rodziny po raz pierwszy w Polsce!

20 październik 2017 / Tekst
foto: Magdalena Gliszczyńska

W najbliższą niedziele, 22 października po raz pierwszy obchodzony będzie w Polsce Narodowy Dzień Praw Rodziny. Ustawę w tej sprawie przyjął w zeszłym roku Sejm RP. Głównym celem obchodów tego dnia jest zwrócenie uwagi na rodzinę, jako związek naturalny, oparty na trwałym małżeństwie kobiety i mężczyzny, pierwotny do jakiejkolwiek innej wspólnoty.

Pod koniec lipca tego roku z inicjatywy parlamentarnego Zespołu na Rzecz Katolickiej nauki Społecznej powołany został Narodowy Komitet Obchodów Dnia Praw Rodziny. Jego przewodniczącym został poseł Tadeusz Woźniak z PiS, do członkostwa zaproszone zostały osoby, które podejmują działania na rzecz rodziny, które zaangażowane są w ochronę życia. Jedną z tych osób jest dr Lucyna Wiśniewska prezes Stowarzyszenia Inicjatywa.

14 października w gmachu Sejmu RP zorganizowana został pierwsza Ogólnopolska Konferencja Praw Rodziny. Jej uczestnicy przyjęli stanowisko, w którym apelują do władz publicznych, ludzi nauki i kultury, czy dziennikarzy o podmiotowe traktowanie rodziny, zarówno w polityce, jak i życiu społeczno-kulturalnym. Apelują o poszanowanie praw rodziny, ale też o ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. - W konferencji uczestniczyło około 450 osób. Chodzi o to, by uświadomić społeczeństwo, że taki dzień istnieje. Ale też chodzi o poszanowanie praw rodziny i podkreślenie, że rodzina to związek kobiety i mężczyzny. Związek dwóch kobiet, czy dwóch mężczyzn nie jest rodziną. Są państwa, w których nie można tego głośno powiedzieć, ponieważ grożą za to kary, ale ja nie boje się togo głośno mówić. Chodzi o to, by promować małżeństwo, jako naturalny związek mężczyzny i kobiety. I tylko z takiego związku pojawia się nowe życie – podkreśla Lucyna Wiśniewska. Dodaje, że apel po konferencji w polskim Sejmie wystosowany został do ludzi z różnych środowisk, po to by od najniższego szczebla, tego gminnego podejmowane była działania, inicjatywy, dążące do wzmocnienia rodziny i jej praw.

- Chodzi o to, by również w Konstytucji były jasne, czytelne zapisy oparte na naturalnych zasadach, dotyczące rodziny – dodaje Lucyna Wiśniewska. Ponadto wypracowane stanowisko Komitetu, ma się przekładać na konkretne działania. - Bardzo dobrze, że nie można zabierać dzieci ze względu na stopień ubóstwa rodziców. Nie tędy droga, żeby zabierać dziecko i przekazywać do rodziny zastępczej, czy domu dziecka, gdzie płyną nakłady finansowe. To te naturalne rodziny powinny otrzymywać wsparcie. To tak jest miłość, emocje. Nie mówię o sytuacjach skrajnych, gdzie jest patologia, gdzie naruszone jest bezpieczeństwo najmłodszych – tłumaczy dr Lucyna Wiśniewska.

Podjęte zostały też stosowne działania, które mają na celu ustanowienie 22 października Międzynarodowym Dniem Praw Rodziny.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 8 24
GKS Katowice 8 17
Indykpol AZS Olsztyn 8 16
Trefl Gdańsk 8 15
PGE Skra Bełchatów 7 15
Cuprum Lubin 9 14
Jastrzębski Węgiel 8 14
Espadon Szczecin 8 14
ONICO Warszawa 9 14
Asseco Resovia Rzeszów 8 13
MKS Będzin 9 10
Cerrad Czarni Radom 8 10
Łuczniczka Bydgoszcz 8 10
Dafi Społem Kielce 8 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 7 4
BBTS Bielsko-Biała 9 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA