Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Radio Plus Radom /RADOM/Elektroniczny poradnik pomoże przy rekrutacji

Wiadomości z Radomia

Elektroniczny poradnik pomoże przy rekrutacji

20 marzec 2019 / Tekst

Kolejna inicjatywa Urzędu Miejskiego w Radomiu w kwestii pomocy uczniom, którzy stają przed życiowym dylematem - wyboru szkoły średniej. Wydział edukacji w radomskim magistracie przygotował elektroniczny poradnik dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów.

Elektroniczny poradnik pomoże przy rekrutacji
foto:pixabay.com

W poradniku znajdują się wszystkie informacje przydatne przy rekrutacji. Ósmoklasiści i absolweni gimnazjów poznają m.in. rodzaje szkół, zasady i terminy rekrutacji. Poradniki w formie prezentacji dostępne są na stronach internetowych poszczególnych placówek oświatowych. Wszystko po to, aby młodych ludzi dobrze przygotować do rekrutacji, w której weźmie udział dużo więcej niż zwykle kandydatów, a jej specyfika od miesięcy wywołuje sporo emocji i niepokoju wśród uczniów i ich rodziców. - Wyjaśniamy młodzieży, jak zwiększyć szansę na przyjęcie do nowej szkoły – mówi dyrektor wydziału edukacji Anna Ostrowska:

W zeszłym roku, jak zauważa dyrektor, zdarzało się, że uczniowie byli niedoinformowani i popełniali wiele błędów w procesie rekrutacji. – Bardzo ważne, by uczeń złożył dokumenty nie tylko do jednej klasy. Jeśli uczeń interesuje się matematyką, fizyką , a w tej szkole są trzy takie klasy, to ważne, aby złożył dokumenty nie do jednej, a do trzech klas – tłumaczy dyrektor:

Z poradników będą mogli też korzystać uczniowie spoza Radomia:

 

Rekrutacja do szkół średnich rozpoczyna się 13 maja. Warto zaznaczyć, że w liceach, technikach i szkołach branżowych utworzone zostaną podwójne klasy pierwsze. Jedne dla ostatniego rocznika gimnazjów, a drugie dla pierwszych absolwentów klas VIII. Pierwsi zostaną uczniami jeszcze 3-letnich liceów i czteroletnich techników, drudzy w liceach będą się uczyli cztery lata, a w technikach pięć.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4