Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /RADOM/Fabryka Broni z nowymi umowami

Wiadomości z Radomia

Fabryka Broni z nowymi umowami

14 listopad 2017 / Tekst

Umowy o wartości ponad 50 milionów złotych podpisała w ostatnim czasie Fabryka Broni. Dzięki unowocześnieniu Fabryka będzie mogła rozpocząć produkcję nowych wyrobów, które dostarczane będą zarówno dla Wojska Polskiego oraz służb mundurowych, jak i na eksport.

Fabryka Broni z nowymi umowami
fot. fabrykabroni.pl

Umowę o największej jak dotąd wartości Fabryka Broni podpisała z przedsiębiorstwem GROB Werke GmbH &Co KG. Podpisane zostały również umowy z producentami z Polski i ze Szwajcarii. - informuje Julia Grzesiak - rzecznik prasowy Fabryki Broni "Łucznik" - Radom:

Granicznym terminem dostawy i wdrożenia większości maszyn jest czerwiec 2018 roku. To nie jedyne umowy, które podpisała Fabryka w ostatnim czasie. Pierwsze maszyny już pracują w Radomiu.

Umowy zostały podpisane w ramach projektu inwestycyjnego, którego celem jest zwiększenie mocy produkcyjnych Fabryki Broni umożliwiających wytwarzanie kilkukrotnie większej ilości broni niż obecnie. Kredytu na rozwój Fabryki Broni udzielił spółce Bank Gospodarstwa Krajowego. Fabryka otrzymała kredyt w wysokości 81 mln 400 tys. zł. Całość inwestycji wraz z wkładem własnym Fabryki wyniesie ok. 90,45 mln. zł. W ramach projektu inwestycyjnego planowany jest zakup około 70 nowoczesnych maszyn i urządzeń. Większość z nich to sterowane numerycznie centra frezarskie i tokarskie. Dzięki zwiększeniu możliwości fabryka będzie mogła rozpocząć produkcję nowych wyrobów, które dostarczane będą zarówno dla Wojska Polskiego oraz służb mundurowych, jak i na eksport. Kredytu na rozwój Fabryki Broni udzielił spółce Bank Gospodarstwa Krajowego.

Więcej o kredycie, na którego udzielenie umowa podpisana została w sierpniu pisaliśmy tutaj.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4