Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica
Bardzo pochmurno

6°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 85%

Wiatr: 11.27 km/h

 • 21 Paź 2018

  Rain 10°C 5°C

 • 22 Paź 2018

  Opady 10°C 4°C

Radio Plus Radom /RADOM/Ferie w mieście - moc atrakcji

Wiadomości z Radomia

Ferie w mieście - moc atrakcji

12 styczeń 2018 / Tekst

Zajęcia świetlicowe, gry integracyjne, konkursy plastyczne, zajęcia teatralne i ruchowe. Dzieci, które podczas ferii zimowych pozostają w mieście, nie powinny narzekać na nudę. Bogatą ofertę spędzenia wolnego czasu przygotowały szkoły, domy kultury, osiedlowe kluby, filie biblioteki miejskiej i obiekty sportowe. Podpowiadamy, jak i gdzie spędzić wolny czas.

Ferie w mieście - moc atrakcji
foto: MDK Radom

Z czasu błogiej laby skorzysta ok. 1400 uczniów szkół. W zorganizowanie czasu wolnego zaangażowały się m.in. - 18 szkół, ogródek jordanowski, Młodzieżowy Dom Kultury, osiedlowe domy kultury na Borkach i Idalinie oraz Młodziezowy Osrodek Kultury Amfiteatr - mówi Katarzyna Piechota - Kaim z Urzędu Miejskiego w Radomiu:

Niezwykłą ofertę na ferie proponuje Zespół Szkół Plastycznych w Radomiu. Uczniowie trzecich klas gimnazjów oraz siódmych klas szkoły podstawowej mogą wziąć udział w warsztatach animacji rysunkowej -zachęca nauczyciel projektowania multimedialnego Bartłomiej Kopiński:

Warsztaty potrwają trzy dni a produkcje prawdopodobnie zaprezentowane zostaną potem w galerii szkolnej. Na pierwszy tydzień ferii zaprasza natomiast Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka - mówi Agnieszka Suligowska:

Zorganizowane zajęcia w Arce rozpoczną się 15.01. i potrwają do 20.01. Zapisy dzieci w wieku 6-14 lat prowadzone są w godz. 13 - 19 w Klubach SCM"Arka" przy ul. Chrobrego 7/9, na Pl. Stare Miasto 2 oraz przy ul. M. Gajl 24/1. "Ferie z Arką" są bezpłatną, sztandarową akcją Stowarzyszenia Centrum Młodzieży "Arka" w Radomiu, która od kilku lat odbywa się w pierwszym tygodniu ferii zimowych. Z zajęć skorzysta grupa 200 dzieci. - "Ferie z Arką" są alternatywą dla dzieci, które zimowe ferie będą spędzać w domu. Jest to również forma aktywnego, kreatywnego i wolnego od używek spędzania wolnego czasu zarówno dla dzieci, jak i wolontariuszy,bez pomocy i zaangażowania których nie wyobrażamy sobie przebiegu naszych ferii - mówi Agnieszka Suligowska. 

O tym, że ferie zimowe nie muszą być nudne i skończyć się przed komputerem przekonuje Michał Elsner z Virtus Radom. Trener juijtsu zapewnia, że to sport dla wszystkich - i cherlaków i umięśnionych:

Zajęcia prowadzone są przy ul. Fabrycznej 7 w lokalu nr 321 na II piętrze. Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach wiekowych - dzieci w wieku 6-12 lat w poniedziałki i środy o godz. 17.30 oraz powyżej 13 lat we wtorki, czwartki i piątki o godz. 19.00.

Zajęcia z gwiazdami sportowymi, atrakcje na pływalniach, lodowisku czy zajęcia fitness - szeroki wachlarz atrakcji przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W trakcie ferii zimowych czynne będzie m.in. lodowisko miejskie przy ul. Narutowicza. Do południa odbywać się będą zajęcia łyżwiarskie z instruktorem. Zainteresowani będą mieli też możliwość skorzystania z zajęć w sekcji hokejowej. Ci, którzy nie potrafią jeździć na łyżwach, mogą zajrzeć na pływalnie Orka i Delfin. W ofercie też zajęcia "ABC Tenisa" na kortach przy ul. Bulwarowej, zajęcia fitness, siatkarski camp z zawodnikami Cerrad CZARNI Radom, zajęcia lekkoatletyczne czy łucznictwa.

Dzieci w wieku od 7 do 12 lat mogą też zajrzeć do trzech filii Biblioteki Publicznej. "Ferie w bibliotece" będą się odbywać przez dwa tygodnie przerwy zimowej w placówkach przy ul. Osiedlowej, Kusocińskiego i Baryckiej. Na dzieci czeka dużo atrakcji, m.in. warsztaty ilustracji, które poprowadzi Anna Litwinek oraz warsztaty z produkcji papieru czerpanego i dawnych technik drukarskich. Będą zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy i oczywiście... książka. Uczestnicy ferii w bibliotece poznają bowiem wartościowe tytuły, które warto przeczytać. I nie będą to tylko nowości! Zajęcia są bezpłatne i można na nie dołączyć w dowolnej chwili.

W akcję "Ferie w mieście", od wielu lat włącza się też Muzeum Wsi Radomskiej. Placówka oferuje niezwykle interesujące lekcje muzealne, spacery z przewodnikiem czy pogawędki przy ognisku. Będzie o historii gałganianych zabawek, obróbce gliny, czy technikach wykonywania prac plastycznych. Na zakończenie, jeśli spadnie śnieg, dzieci wsiądą na sanki i popędzą w kuligu.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

6°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 85%

Wiatr: 11.27 km/h

 • 21 Paź 2018

  10°C 5°C

 • 22 Paź 2018

  10°C 4°C

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 75
PGE Skra Bełchatów 30 72
Trefl Gdańsk 30 65
Asseco Resovia Rzeszów 30 57
Indykpol AZS Olsztyn 30 57
Jastrzębski Węgiel 30 57
ONICO Warszawa 30 57
Cuprum Lubin 30 45
Cerrad Czarni Radom 30 43
Aluron Virtu Warta Zawiercie 30 39
GKS Katowice 30 36
Stocznia Szczecin 30 34
MKS Będzin 30 29
Łuczniczka Bydgoszcz 30 21

POLECAMY

230x190 4