Patron dnia: 23 marca - św. Józef Oriol, prezbiter
Pochmurno

2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 64%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 23 Mar 2018

    Bardzo pochmurno 6°C -2°C

  • 24 Mar 2018

    Bardzo pochmurno 5°C -4°C

Radio Plus Radom /RADOM/Fizjoterapia bez kontraktu. PiS interweniuje

Wiadomości z Radomia

Fizjoterapia bez kontraktu. PiS interweniuje

03 październik 2017 / Tekst

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości są zaniepokojeni rozstrzygnięciem konkursu na realizację świadczeń zdrowotnych w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym na Józefowie. Placówka nie otrzymała kontraktu na fizjoterapię ambulatoryjną.

Jeszcze w tym tygodniu dojdzie do spotkania posłów PiS z dyrektorem mazowieckiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Parlamentarzyści będą chcieli uzyskać odpowiedź na pytanie, dlaczego oferta szpitala na Józefowie została odrzucona w konkursie. - W tej sprawie wystosowaliśmy w ubiegłym tygodniu do Narodowego Funduszu Zdrowia pismo z prośbą o wyjaśnienie zarówno warunków konkursowych jak i ostatecznej decyzji, która może się przyczynić do ograniczenia dostępności do świadczeń zdrowotnych w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej i rehabilitacji. Stosowne pismo w tej sprawie zostało złożone dnia 28 września - informuje poseł Anna Kwiecień.

Radomscy posłowie PiS apelują do działaczy i polityków Platformy Obywatelskiej, która wspólnie z Polskim Stronnictwem Ludowym sprawuje władzę w Sejmiku Województwa Mazowieckiego o podjęcie stosownych kroków mających na celu zahamowanie sukcesywnej likwidacji łóżek w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. - Pragniemy zwrócić uwagę na fakt, iż w trakcie przeprowadzanej w placówce restrukturyzacji zlikwidowany został m.in. Oddział Rehabilitacji i obecnie stanowi jedynie Pododdział Oddziału Internistycznego - przypomniała poseł Kwiecień.

Karolina Gajewska z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego informuje, że lecznica ciągle walczy o finansowanie fizjoterapii ambulatoryjnej dla dorosłych i fizjoterapii ambulatoryjnej dla dzieci. - Obie fizjoterapie były wykonywane w zakładzie fizjoterapii dla pacjentów, którzy dochodzili na zabiegi. Chciałam nadmienić, że mimo zmniejszenia ilości łóżek, Mazowiecki Szpital Specjalistyczny przyjął o prawie tysiąc więcej pacjentów niż w ubiegłym roku. Dane te dotyczą pierwszych ośmiu miesięcy br. Dla zobrazowania - od stycznia do sierpnia 2017 roku szpital przyjął prawie 30 i pół tysiąca pacjentów - w analogicznym czasie rok temu było ich nieco ponad 29 i pół tysiąca - powiedziała Karolina Gajewska. Dodała, że Oddział Rehabilitacji nie został zlikwidowany i dostał dofinansowanie z NFZ, bo znalazł się w sieci. 

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 64%

Wiatr: 6.44 km/h

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 26 68
PGE Skra Bełchatów 25 58
Trefl Gdańsk 26 54
ONICO Warszawa 25 51
Asseco Resovia Rzeszów 26 48
Jastrzębski Węgiel 26 48
Indykpol AZS Olsztyn 26 46
Cuprum Lubin 26 38
Cerrad Czarni Radom 26 36
GKS Katowice 25 34
Espadon Szczecin 26 29
MKS Będzin 26 28
Aluron Virtu Warta Zawiercie 25 28
BBTS Bielsko-Biała 26 19
Łuczniczka Bydgoszcz 26 16
Dafi Społem Kielce 26 14

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA