Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Jerzy Popiełuszko, męczennik
Pochmurno

13°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 84%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 19 Paź 2017

    Pochmurno 14°C 7°C

  • 20 Paź 2017

    Bardzo pochmurno 16°C 9°C

Radio Plus Radom /RADOM/Fizjoterapia bez kontraktu. PiS interweniuje

Wiadomości z Radomia

Fizjoterapia bez kontraktu. PiS interweniuje

03 październik 2017 / Tekst

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości są zaniepokojeni rozstrzygnięciem konkursu na realizację świadczeń zdrowotnych w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym na Józefowie. Placówka nie otrzymała kontraktu na fizjoterapię ambulatoryjną.

Jeszcze w tym tygodniu dojdzie do spotkania posłów PiS z dyrektorem mazowieckiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Parlamentarzyści będą chcieli uzyskać odpowiedź na pytanie, dlaczego oferta szpitala na Józefowie została odrzucona w konkursie. - W tej sprawie wystosowaliśmy w ubiegłym tygodniu do Narodowego Funduszu Zdrowia pismo z prośbą o wyjaśnienie zarówno warunków konkursowych jak i ostatecznej decyzji, która może się przyczynić do ograniczenia dostępności do świadczeń zdrowotnych w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej i rehabilitacji. Stosowne pismo w tej sprawie zostało złożone dnia 28 września - informuje poseł Anna Kwiecień.

Radomscy posłowie PiS apelują do działaczy i polityków Platformy Obywatelskiej, która wspólnie z Polskim Stronnictwem Ludowym sprawuje władzę w Sejmiku Województwa Mazowieckiego o podjęcie stosownych kroków mających na celu zahamowanie sukcesywnej likwidacji łóżek w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. - Pragniemy zwrócić uwagę na fakt, iż w trakcie przeprowadzanej w placówce restrukturyzacji zlikwidowany został m.in. Oddział Rehabilitacji i obecnie stanowi jedynie Pododdział Oddziału Internistycznego - przypomniała poseł Kwiecień.

Karolina Gajewska z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego informuje, że lecznica ciągle walczy o finansowanie fizjoterapii ambulatoryjnej dla dorosłych i fizjoterapii ambulatoryjnej dla dzieci. - Obie fizjoterapie były wykonywane w zakładzie fizjoterapii dla pacjentów, którzy dochodzili na zabiegi. Chciałam nadmienić, że mimo zmniejszenia ilości łóżek, Mazowiecki Szpital Specjalistyczny przyjął o prawie tysiąc więcej pacjentów niż w ubiegłym roku. Dane te dotyczą pierwszych ośmiu miesięcy br. Dla zobrazowania - od stycznia do sierpnia 2017 roku szpital przyjął prawie 30 i pół tysiąca pacjentów - w analogicznym czasie rok temu było ich nieco ponad 29 i pół tysiąca - powiedziała Karolina Gajewska. Dodała, że Oddział Rehabilitacji nie został zlikwidowany i dostał dofinansowanie z NFZ, bo znalazł się w sieci. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Gimme Hope Jo'anna

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA