Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 26 czerwca - św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Gdzie praca dla inżynierów?

Wiadomości z Radomia

Gdzie praca dla inżynierów?

22 marzec 2016 / Tekst

Będą miejsca pracy w call center, a gdzie zatrudnienie dla inżynierów? - pyta Katarzyna Kalinowska z radomskiej .Nowoczesnej. Wiceprezydent Jerzy Zawodnik odpowiada. - Miejsca pracy powstają praktycznie codziennie.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

W lutym magistrat ogłosił, że w Radomiu do końca roku powstanie 100 nowych miejsc pracy. W ciągu kilku lat ta liczba ma wzrosnąć do 200. Zatrudnienie jednak znajdą konsultanci telefonicznej obsługi klienta i telesprzedaży. Katarzyna Kalinowska z radomskiej .Nowoczesnej zarzuca władzom miasta hipokryzję. - Władze ogłaszają otwarcie kolejnego call center w Radomiu. Hipokryzja polega na tym, że według władz naszego miasta, jedynym marzeniem radomian jest praca na słuchawkach. Ja pytam, gdzie jest praca dla inżynierów i ekonomistów, którzy rokrocznie opuszczają mury naszej lokalnej uczelni? Co się stało z planami budowy fabryki Airbus Helicopters? Takiej pracy nie ma. Ci ludzie znajdują zatrudnienie poza granicami naszego miasta albo za granicami Polski. To jest totalny drenaż naszej lokalnej społeczności.

Na zarzuty odpowiada wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik. - Będziemy tworzyć jak najwięcej nowych miejsc w pracy. Przyjmujemy w Radomiu zarówno firmy, które specjalizują się w branży usług, jak i inżynieryjne. Partia Nowoczesna w Radomiu chyba niespecjalnie orientuje się, że w naszym mieście jest wiele mniejszych firm, które zatrudniają u siebie inżynierów. My nie wiemy o każdym miejscu pracy, które powstaje, a takie powstają praktycznie codziennie. Na konferencjach prasowych ogłaszamy tych największych inwestorów, którzy tworzą kilkadziesiąt lub kilkaset miejsc pracy. Jeżeli chodzi o fabrykę Airbus Helicopters, to czekamy na decyzje centralne. My nie mamy tutaj dużego wpływu. Wiemy, że Airbus Helicopters jest bardzo zainteresowany lokalizacją swojej inwestycji w Radomiu, ale całą inwestycję uzależnia od podpisania umowy z rządem polskim. Jeżeli takiej umowy nie będzie, to oni fabryk w Polsce w deklarowanym stopniu nie będą budować.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4