Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Gdzie zostawić samochód na Air Show?

Wiadomości z Radomia

Gdzie zostawić samochód na Air Show?

11 sierpień 2018 / Tekst

Czternaście głównych płatnych stref parkingowych działać będzie podczas dwudniowych Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2017 w Radomiu. Na kierowców czekać będą również strefa rezerwowa. W weekend 25-26 sierpnia zmieni się również organizacja ruchu kołowego w mieście.

Zamknięte ulice

W dniach 25 i 26 sierpnia zmieni się organizacja ruchu kołowego. Zamknięta zostanie aleja Wojska Polskiego od placu Matki Bożej Fatimskiej do ronda Popiełuszki. Przejadą tamtędy jedynie autobusy miejskie, pojazdy dowozu osób niepełnosprawnych i inne upoważnione.

Dla ruchu będą też w tych dniach zamknięte fragmenty ulic: Lubelskiej (od ulicy Kochanowskiego do ulicy Porannej), Sadków (od ulicy Porannej do jednostki wojskowej), Lotniczej (od ulicy Lubelskiej do ulicy Odrodzenia), Porannej (od ulicy Lubelskiej do miejscowości Sadków-Górki, po zachodniej stronie terenu ogródków działkowych), Ogrodniczej (od alei Wojska Polskiego do ulicy Reymonta), Reymonta (od ulicy Ogrodniczej do ulicy Skaryszewskiej), Odrodzenia (od ulicy Litewskiej do alei Wojska Polskiego) oraz Skaryszewskiej (od ulicy Słowackiego do granicy miasta). Dopuszczony będzie dojazd do okolicznych posesji, ruch pojazdów upoważnionych, a na ulicach Odrodzenia i Skaryszewskiej także autobusów miejskich. Ze względów bezpieczeństwa cała ulica Skaryszewska będzie objęta zakazem parkowania - pod rygorem odholowania pojazdów. Na odcinku ulicy Odrodzenia od alei Wojska Polskiego do ulicy Długojowskiej będzie wprowadzony ruch jednokierunkowy (w kierunku ulicy Długojowskiej). Jezdnią tą będą kursowały autobusy miejskie.

Objazdy dla tranzytu

- W związku z zamknięciem alei Wojska Polskiego zostaną wyznaczone objazdy dla ruchu tranzytowego (drogi krajowe nr 9 i 12). Zostaną one poprowadzone aleją Grzecznarowskiego oraz ulicami Kuronia, Walentynowicz i Lipskiego, czyli południową obwodnicą Radomia do trasy E77. Będą one oznakowane żółtymi tablicami - informuje Marek Ziółkowski z Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu

Gdzie zaparkować i ile zapłacić?

W całym mieście powstanie w sumie piętnaście stref płatnego parkowania:

 • 1A - ulice Małęczyńska, Wrocławska i Chorzowska (około 1500 miejsc),
 • 1B - tereny prywatne w miejscowości Sadków (około 3000 miejsc),
 • 1C - tereny prywatne między Ogrodniczą i Odrodzenia (około 500 miejsc),
 • 2A - tereny Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego (około 1000 miejsc)*,
 • 2B - ulica Mierzejewskiego i tereny UTH przy Mierzejewskiego (około 700 miejsc)*,
 • 3A - ulice Fołtyn i Holszańskiej (około 1000 miejsc)*,
 • 4A - ulica Bulwarowa i tereny obok zalewu (około 1500 miejsc)*,
 • 4B - ulica Dębowa za cmentarzem rzymskokatolickim (około 600 miejsc)*,
 • 4R - ulica Maratońska od ulicy Bulwarowej do Dębowej (około 200 miejsc) *,
 • 5A - tereny SM Ustronie między Wyścigową i Młodzianowską (około 1000 miejsc)*,
 • 5B - teren u zbiegu ulic Wyścigowej i Kuronia (około 200 miejsc)*,
 • 5C - teren między aleją Grzecznarowskiego i ulicą Świerkową (około 200 miejsc)*,
 • 5D - teren Centrum Handlowego M1 (około 700 miejsc),
 • 5E - teren Galerii Feniks przy alei Grzecznarowskiego (około 350 miejsc),
 • 6A - teren spółki Korej (około 1000 miejsc) - tylko w niedzielę*.

* Strefy parkingowe PARKUJ I JEDŹ - dojazd na lotnisko oraz powrót komunikacją miejską będzie możliwy na podstawie paragonu z parkingu (wydanego przez ZUK), bez konieczności kupowania dodatkowych biletów na przejazdy autobusami.

- Litera R w symbolu strefy oznacza, że to lokalizacja rezerwowa (uruchamiana po zapełnieniu stref podstawowych) - wyjaśnia Marek Ziółkowski i dodaje: - Strefy dla autokarów i busów będą wyznaczone w lokalizacjach 2A i 4A. Strefa dla pojazdów osób niepełnosprawnych będzie przy ulicy Chorzowskiej (lokalizacja 1A). Strefa dla rowerów (bezpłatna) będzie przy ulicy Lubelskiej, za drogą do lotniska (około 150 miejsc), zaś strefa dla motocykli (płatna) będzie między aleją Wojska Polskiego a ulicą Lotniczą (około 350 miejsc).

Zaparkowanie motocykla kosztowało będzie 10 złotych, za samochód osobowy zapłacimy 20 złotych. Zaparkowanie busa do 8 miejsc będzie kosztowało 40 złotych, busa z ponad ośmioma miejscami 80 złotych, a autobusu - 100 złotych.

Trasy dojazdowe do miejskich parkingów będą oznakowane tabliczkami z symbolem parkingu i z napisem AIR SHOW. - Aby ułatwić kierowanie ruchem przez policjantów oraz strażników miejskich, prosimy osoby przyjezdne o umieszczenie za przednimi szybami samochodów osobowych białej kartki formatu A-4 - apeluje Marek Ziółkowski.

Łatwiej dla niepełnosprawnych

Dowóz osób niepełnosprawnych do lotniska będzie odbywał się komunikacją miejską (wszystkie autobusy są niskopodłogowe) i busami do przewozu inwalidów, będącymi w dyspozycji MPK Radom. Miejsca postojowe dla samochodów osób niepełnosprawnych wyznaczone zostaną w strefie parkingowej na ulicy Chorzowskiej.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4