Na antenie: LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: 24 czerwca - Narodzenie św. Jana Chrzciciela
Radio Plus Radom /RADOM/Gorące serca rozgrzały radomian

Wiadomości z Radomia

Gorące serca rozgrzały radomian

12 luty 2017 / Tekst

Mimo panującego mrozu radomianie licznie przybyli na Walentynki w Rynku. Wspólne zdjęcia, jazda na tandemie, pokazy kulinarne, stoiska dla zakochanych, wycieczka śladami słynnych radomskich par – te i inne atrakcje czekały zakochanych.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Pierwsze pary zaczęły się pojawiać jeszcze przed rozpoczęciem imprezy. Większość miała na sobie czerwone elementy ubioru, zgodnie z prośbą organizatorów. Punktualnie o 15:00 rozpoczęły się pokazy kulinarne, a chętne pary mogły wejść za darmo na lodowisko. Warunkiem był czerwony element ubioru. O 16:00 wszyscy zgromadzeni ustawili się w kształt serca i zostało im zrobione zdjęcie z drona.

O 17:00 wyruszyła wycieczka po Radomiu z przewodnikiem, który wskazywał sekretne miejsca znanych radomskich par. Można było poznać m.in. tajemnice radomskiego zamku, dowiedzieć się gdzie w Radomiu mają swoje miejsce "zakochane bociany", gdzie popijała kawę radomska śmietanka, gdzie przed wojną młodzież spotykała się na randki, a także o sekretnych zaręczynach Jacka Malczewskiego, królewskich zaręczynach Jadwigi Jagiellonki oraz spotkaniach na radomskim zamku Barbary Radziwiłłówny i  Zygmunta Augusta. – Odjedzie biało-czerwony autokar, jak przystało na święto Walentego. Wycieczka będzie z panią przewodnik, która wskaże sekretne miejsca znanych lub mniej znanych par Radomia – mówi Renata Sarnowicz, jedna z organizatorek.

Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów "Sprężyści" przygotowało dla zakochanych par przejażdżki zabytkowymi rowerami typu tandem. Jazda nie była łatwa i wymagała zaufania od partnera.

Oczywiście nie zabrakło również konkursów. Osobą, która miała na sobie najwięcej czerwonych elementów została Elżbieta Król.

Zakochani mogli również zrobić sobie zdjęcia w darmowej fotobudce i wziąć udział w grze miejskiej. Organizatorzy przygotowali też wystawę zdjęć w klimacie retro "Piękne pary z dawnych lat" z archiwalnymi fotografiami z pierwszej połowy XX wieku.

Jednej recepty na udany związek nie ma. Jedni uważają, że najważniejsze jest zaufanie i wzajemne zrozumienie, inni, że konieczny jest kompromis i cierpliwość. Niektórzy twierdzą, że w dobrym związku nie ma miejsca na kłótnie, a inni, że są wręcz konieczne. Posłuchaj, jaka jest recepta na miłość według radomian.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4