Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik
Przejrzyście

14°C

Radom

Przejrzyście

Wilgotność: 88%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 17 Paź 2017

    Częściowe zachmurzenie 20°C 12°C

  • 18 Paź 2017

    Częściowe zachmurzenie 20°C 11°C

Radio Plus Radom /RADOM/Górak kontra Witkowski - pozew już w sądzie

Wiadomości z Radomia

Górak kontra Witkowski - pozew już w sądzie

09 sierpień 2017 / Tekst
foto: MN/Radio Plus Radom

Były komendant Straży Miejskiej Paweł Górak złożył przed południem pozew do Sądu Pracy. Nie zgadza się z decyzją prezydenta miasta Radosława Witkowskiego o odwołaniu go ze stanowiska szefa strażników miejskich.

Decyzja prezydenta Radosława Witkowskiego, jak sam tłumaczył, spowodowana była utratą zaufania wobec komendanta. To efekt braku rzetelności i należytej staranności komendanta podczas wyjaśniania i przygotowywania raportu nt. wydarzeń, które miały miejsce 24 czerwca podczas manifestacji na ulicy Żeromskiego w Radomiu. 

Tego dnia, działacze Młodzieży Wszechpolskiej zaatakowali działacza Komitetu Obrony Demokracji. Na miejscu nie było policji, strażnicy miejscy spóźnili się z interwencją. Funkcjonariusze podjęli decyzję, że podjadą samochodem, choć jak się okazało, pieszo na miejscu byliby szybciej. 

- Tak, jak zapowiadałem złożyłem pozew do Sądu Pracy o uznanie bezzasadnym mojego wypowiedzenia i przywrócenie do pracy na poprzednim stanowisku, czyli komendanta Straży Miejskiej w Radomiu - mówił tuż po złożeniu pozwu Paweł Górak:

- Teraz, kiedy emocje już opadły, powiem, że jest mi bardzo przykro, że Pan Prezydent mnie oszukał. Zapowiadał publicznie we wszystkich mediach, że spotka się ze mną i będziemy na ten temat rozmawiać. Tego nie zrobił, najwidoczniej zabrakło mu cywilnej odwagi. Oczekiwałbym i nie jestem pewnie w tym odosobniony, że na takich stanowiskach powinny zasiadać osoby, które mówią prawdę i są odważne - mówi.

- Rozmawiałem z różnymi prawnikami na ten temat, pokazywałem ten pozew. Również ludzie z "Solidarności", którzy będą mnie reprezentować powiedzieli krótko, że z tak słabym dokumentem jeszcze się dotychczas nie spotkali. - A, jak będzie w sądzie - zobaczymy - skwitował Paweł Górak.

Paweł Górak nie tylko stracił funkcję komendanta, ale został też zwolniony z pracy. Trzymiesięczny okres wypowiedzenia zacznie się w jego przypadku 1 września, ale został zwolniony z obowiązku świadczenia pracy.

Wcześniej odwołany został między innymi komendant miejski radomskiej policji.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Gimme Hope Jo'anna

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
Indykpol AZS Olsztyn 3 9
Cuprum Lubin 3 8
ONICO Warszawa 3 7
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2 6
Asseco Resovia Rzeszów 3 6
Trefl Gdańsk 2 5
Espadon Szczecin 3 4
Jastrzębski Węgiel 1 3
GKS Katowice 2 3
Cerrad Czarni Radom 3 3
MKS Będzin 3 3
Łuczniczka Bydgoszcz 3 3
PGE Skra Bełchatów 1 0
BBTS Bielsko-Biała 2 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 2 0
Dafi Społem Kielce 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA