Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Gościliśmy Grecję, Litwę, Turcję i Węgry

Wiadomości z Radomia

Gościliśmy Grecję, Litwę, Turcję i Węgry

23 czerwiec 2014 / Tekst

Były barwne parady ulicami miasta, przegląd zespołów dziecięcych i młodzieżowych oraz oczywiście koncerty zagranicznych gwiazd. W Opocznie zakończył się IV Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny.

W tym roku na festiwal przyjechały do Opoczna zespoły z Grecji, Litwy, Turcji i Węgier. Publiczności już pierwszego dnia imprezy zaprezentowała się także opoczyńska Tramblanka. W ramach festiwalu odbył się również przegląd "Pilica Tańcem i Pieśnią Malowana", nie zabrakło także koncertu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. - Taki festiwal to ważne i potrzebne w naszym mieście przedsięwzięcie - uważa burmistrz Opoczna Jan Wieruszewski. - To nie tylko możliwość podziwiania innych kultur, ale również okazja konfrontowania ich z naszą rodzimą tradycją ludową. To także szansa na promocję miasta i regionu - dodaje.
Podobnie jak w poprzednich latach w ramach festiwalu przeprowadzony został również Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych "Pasiaczek". - Przyjechało do nas kilkanaście zespołów. Poziom, jaki one prezentują jest naprawdę wysoki - uważa Marta Lewandowska, dyrektor artystyczny festiwalu. Pierwsze miejsce w przeglądzie zajął Zespół Pieśni i Tańca Powiśle, drugie Szczecinianie, a trzecie Nowa Huta.
Podczas festiwalu odbyła się również plenerowa impreza - Dzień Wielu Kultur. Nie zabrkało także parady ulicami miasta i koncertu finałowego. - Rozbudowujemy nasz festiwal, dlatego z każdym rokiem jest on coraz bardziej atrakcyjny - uważa Monika Matusiewicz, dyrektor organizacyjny festiwalu. - W mieście o tak bogatych tradycjach folklorystycznych taki festiwal powinien być organizowany, dlatego mam nadzieję, że będziemy mogli uczestniczyć także w kolejnych jego edycjach - dodaje.

Patronem medialnym IV Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Opoczno 2014" było Radio Plus Radom.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4