Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 19 czerwca - święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Radio Plus Radom /RADOM/Gospodarka Radomia według PSL

Wiadomości z Radomia

Gospodarka Radomia według PSL

27 wrzesień 2018 / Tekst

Polskie Stronnictwo Ludowe przedstawiło program w dziedzinie gospodarki. Według ludowców miasto nie wykorzystuje swojego potencjału.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

- Naszym zdaniem Radom na progu XXI wieku kompletnie nie wykorzystuje swojego największego atutu, jakim jest położenie geograficzne. Radom jest największym miastem między Warszawą i Krakowem. W tym samym punkcie przecina się jeden z największych szlaków komunikacyjnych z Lublina do Łodzi. Radom w promieniu 200 km graniczy z czterema największymi aglomeracjami w Polsce - mówi Adam Duszyk, kandydat PSL na prezydenta Radomia.

PSL proponuje budowę Międzynarodowego Centrum Wystawienniczo-Parkowego. Według Moniki Staniszewskiej pozwoliłoby to ożywić gospodarkę miasta.

Adam Duszyk chce, żeby Radom stał się centrum rzemiosła i produktów ekologicznych.

Rozwój miasta ma również usprawnić budowa kolejowego terminalu kontenerowego i lotniska Cargo.

- Kolejna sprawa, która jest w Radomiu niezbędna, to kolejowy terminal kontenerowy. Najbliższy terminal znajduje się w Warszawie. Jako że na naszym terenie nie było takiego terminalu, prywatny przedsiębiorca uruchomił mały w Skarżysku-Kamiennej, ale on jest niewystarczający. Przedsiębiorcy zgłaszają nam, że gdyby w Radomiu był terminal, to gospodarczo napędziłoby rozwój Radomia - mówi Adam Duszyk.

PSL zamierza zachęcić młodych ludzi "ziemią za złotówkę". Chodzi o wydzielenie działek budowlanych z gruntów samorządowych, utworzenie Agencji Rozwoju Aglomeracji Radomskiej i sprzedawanie uzbrojonych działek wraz z pozwoleniem na budowę i gotowym projektem domu energooszczędnego za złotówkę.

Adam Duszyk proponuje, żeby Radom postawił na rozwój przemysłu kulturowego. Chce wybudować Interaktywny Park Naukowo-Technologiczny "Sołtyk", Muzeum Miasta Radomia i Regionu Radomskiego, Międzynarodowe Laboratorium Buntu, Park Archeologiczny "Piotrówka".

Kandydat PSL uważa, że samorządy powinny mieć udział przy wpływach z VAT.

- Przekazywanie zaledwie 1% tych środków pozwoli zwiększyć budżet samorządów o 6,5 mld zł rocznie - mówi.

Kolejnym punktem programu jest aktywizacja "zawodowych bezrobotnych". Według Józefa Bakuły, dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu, konieczne jest opracowanie nowego systemu pomocy społecznej.

- Żeby opłacało się pracować - mówi Józef Bakuła.

Inne propozycje to: powołanie Głównego Inżyniera Miasta, który koordynowałby inwestycje w Radomiu, a także rozwój szkolnictwa zawodowego.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4