Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 20 stycznia - św. Sebastian, męczennik
Pochmurno

-1°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 94%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 20 Sty 2018

    Pochmurno 0°C -3°C

  • 21 Sty 2018

    Pochmurno 0°C -4°C

Radio Plus Radom /RADOM/Gwiazdka zaświeciła nad radomskim deptakiem

Wiadomości z Radomia

Gwiazdka zaświeciła nad radomskim deptakiem

17 grudzień 2017 / Tekst

Była wspólna modlitwa, życzenia podczas łamania się opłatkiem i tradycyjne potrawy. Za nami Miejska Wigilia - Gwiazdka na Deptaku.

Gwiazdka zaświeciła nad radomskim deptakiem
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w radomskiej katedrze. Wtedy także radomianie mieli możliwość odpalenia Betlejemskiego Światła Pokoju. Następnie na scenie przed Urzędem Miejskim zaczęła się Gwiazdka na Deptaku. Jak przystało na Wigilię, nie zabrakło tekstu Pisma Świętego opowiadającego o narodzinach Jezusa. Później biskup Henryk Tomasik poświęcił opłatki i pobłogosławił wszystkim zgromadzonym na nadchodzący czas. Uczestnicy połamali się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia. Można było spróbować tradycyjnych potraw wigilijnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się elementy iluminacji świetlnej, przy których chętnie pozowało wiele osób - bez względu na wiek. Był również czas na wspólne kolędowanie, do którego podczas świątecznego koncertu zachęcała Anna Karwan.

Gwiazdka na Deptaku to impreza organizowana w Radomiu od kilku lat. Jej celem jest wprowadzenie wszystkich radomian w świąteczny nastrój. Wydarzenie ma również zachęcać mieszkańców do wzajemnej życzliwości - nie tylko od święta. - Gwiazdka na Deptaku wpisała się w kalendarz miejskich imprez, a z roku na rok gromadzi coraz więcej radomian. - cieszy się prezydent Radosław Witkowski:

Obecność na Miejskiej Wigilii zapowiadał autor niepochlebnego artykułu o Radomiu, który jakiś czas temu pojawił się w sieci. Niestety, albo go nie było, albo się nie ujawnił. Gwiazdka na Deptaku niektórym nadal kojarzy się jedynie z "chytrą babą", jednak niesłusznie. - To niefortunne zdarzenie ciąży na wizerunku zarówno Gwiazdki na Deptaku oraz całego miasta. Jednak wystarczy tu przyjść i zobaczyć, że nasza Wigilia nie różni się od tego typu wydarzeń organizowanych w innych miastach. - przekonuje Mateusz Tyczyński - dyrektor kancelarii prezydenta i dodaje: - Każdy przychodzi, by spędzić razem czas, ale także - jak to na Wigilii - zjeść coś dobrego:

 Było rodzinnie, ciepło i pysznie. - przyznają sami radomianie:

 Sporo pracy mieli dziś wszyscy ci, którzy wystawiają swoje produktu na Kiermaszu Świątecznym. Ten czynny będzie jeszcze do czwartku w godz. 14:00-20:00.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Biełyje rozy

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 17 49
PGE Skra Bełchatów 17 39
ONICO Warszawa 17 36
Asseco Resovia Rzeszów 17 32
Trefl Gdańsk 17 30
Jastrzębski Węgiel 17 30
Trefl Gdańsk 17 29
Cuprum Lubin 17 28
Espadon Szczecin 17 23
Aluron Virtu Warta Zawiercie 17 21
Cerrad Czarni Radom 17 21
GKS Katowice 17 21
MKS Będzin 17 15
Łuczniczka Bydgoszcz 17 15
BBTS Bielsko-Biała 17 9
Dafi Społem Kielce 17 9

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA