Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica
Bardzo pochmurno

4°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 92%

Wiatr: 8.05 km/h

 • 21 Paź 2018

  Rain 10°C 4°C

 • 22 Paź 2018

  Opady 10°C 4°C

Radio Plus Radom /RADOM/Gwiazdka zaświeciła nad radomskim deptakiem

Wiadomości z Radomia

Gwiazdka zaświeciła nad radomskim deptakiem

17 grudzień 2017 / Tekst

Była wspólna modlitwa, życzenia podczas łamania się opłatkiem i tradycyjne potrawy. Za nami Miejska Wigilia - Gwiazdka na Deptaku.

Gwiazdka zaświeciła nad radomskim deptakiem
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w radomskiej katedrze. Wtedy także radomianie mieli możliwość odpalenia Betlejemskiego Światła Pokoju. Następnie na scenie przed Urzędem Miejskim zaczęła się Gwiazdka na Deptaku. Jak przystało na Wigilię, nie zabrakło tekstu Pisma Świętego opowiadającego o narodzinach Jezusa. Później biskup Henryk Tomasik poświęcił opłatki i pobłogosławił wszystkim zgromadzonym na nadchodzący czas. Uczestnicy połamali się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia. Można było spróbować tradycyjnych potraw wigilijnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się elementy iluminacji świetlnej, przy których chętnie pozowało wiele osób - bez względu na wiek. Był również czas na wspólne kolędowanie, do którego podczas świątecznego koncertu zachęcała Anna Karwan.

Gwiazdka na Deptaku to impreza organizowana w Radomiu od kilku lat. Jej celem jest wprowadzenie wszystkich radomian w świąteczny nastrój. Wydarzenie ma również zachęcać mieszkańców do wzajemnej życzliwości - nie tylko od święta. - Gwiazdka na Deptaku wpisała się w kalendarz miejskich imprez, a z roku na rok gromadzi coraz więcej radomian. - cieszy się prezydent Radosław Witkowski:

Obecność na Miejskiej Wigilii zapowiadał autor niepochlebnego artykułu o Radomiu, który jakiś czas temu pojawił się w sieci. Niestety, albo go nie było, albo się nie ujawnił. Gwiazdka na Deptaku niektórym nadal kojarzy się jedynie z "chytrą babą", jednak niesłusznie. - To niefortunne zdarzenie ciąży na wizerunku zarówno Gwiazdki na Deptaku oraz całego miasta. Jednak wystarczy tu przyjść i zobaczyć, że nasza Wigilia nie różni się od tego typu wydarzeń organizowanych w innych miastach. - przekonuje Mateusz Tyczyński - dyrektor kancelarii prezydenta i dodaje: - Każdy przychodzi, by spędzić razem czas, ale także - jak to na Wigilii - zjeść coś dobrego:

 Było rodzinnie, ciepło i pysznie. - przyznają sami radomianie:

 Sporo pracy mieli dziś wszyscy ci, którzy wystawiają swoje produktu na Kiermaszu Świątecznym. Ten czynny będzie jeszcze do czwartku w godz. 14:00-20:00.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

4°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 92%

Wiatr: 8.05 km/h

 • 21 Paź 2018

  10°C 4°C

 • 22 Paź 2018

  10°C 4°C

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 75
PGE Skra Bełchatów 30 72
Trefl Gdańsk 30 65
Asseco Resovia Rzeszów 30 57
Indykpol AZS Olsztyn 30 57
Jastrzębski Węgiel 30 57
ONICO Warszawa 30 57
Cuprum Lubin 30 45
Cerrad Czarni Radom 30 43
Aluron Virtu Warta Zawiercie 30 39
GKS Katowice 30 36
Stocznia Szczecin 30 34
MKS Będzin 30 29
Łuczniczka Bydgoszcz 30 21

POLECAMY

230x190 4