Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /RADOM/Ile jeszcze wypadków na Mieszka I?

Wiadomości z Radomia

Ile jeszcze wypadków na Mieszka I?

09 październik 2017 / Tekst

Po dwóch wypadkach śmiertelnych niewiele się zmieniło na Mieszka I. Co zrobić, by zwiększyć bezpieczeństwo na drodze?

Ile jeszcze wypadków na Mieszka I?
fot. facebook.com/konrad.frysztak.RADOM

W ciągu ostatnich trzech miesięcy na ul. Mieszka I doszło do dwóch groźnych wypadków. W jednym z nich zginęło starsze małżeństwo, w wyniku drugiego trzy osoby trafiły do szpitala. Powód obu zdarzeń? Przede wszystkim nadmierna prędkość. Nie da się ukryć, że droga zachęca do przyspieszenia i łatwo można zapomnieć, że to teren zabudowany, a nie niemiecka autostrada. Jednak skutki tej chwili słabości są tragiczne. Nie tylko dla nieodpowiedzialnego kierowcy, ale również dla innych uczestników ruchu, którzy akurat znaleźli się na jego drodze. Mł. insp. Jacek Mnich - naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Mazowieckiej Policji mówi krótko: - Jeżeli kogoś korci, żeby "przydepnąć", to znaczy że ta osoba nie powinna mieć prawa jazdy. Bo to emocje rządzą kierowcą:

Jak walczyć z plagą pędzących kierowców? Policja prowadzi kontrole prędkości, w planach jest zamontowanie sygnalizacji. Najważniejsze jest jednak, by dotrzeć do świadomości kierowców. - Pierwszy podstawowy kłopot jest w głowie wielu ludzi. Tam trzeba by było coś naprawić, jednak niestety - tam nie mamy ingerencji. Są jednak inne sposoby na walkę z prędkością. - mówi naczelnik Mnich:

Sami mieszkańcy radomskiego Michałowa zauważają problem. Tak kierowcy, jak i piesi widzą, że ulicą Mieszka I jeździ się zdecydowanie za szybko:

Na początku przyszłego roku ma być gotowa dokumentacja dotycząca budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Mieszka I i Królowej Jadwigi. - Duża ilość przekładek powoduje, że przygotowanie dokumentacji potrwa kilka miesięcy. - mówi wiceprezydent Konrad Frysztak:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4