Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 26 czerwca - św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Informatyka bez tajemnic - zajęcia w ZST

Wiadomości z Radomia

Informatyka bez tajemnic - zajęcia w ZST

14 luty 2019 / Tekst

Tu najważniejsze kreatywność i logiczne myślenie - gimnazjaliści i uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych, którzy marzą o zawodzie informatyka będą chłonąć wiedzę pod okiem fachowców z Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu. Szkoła zaprasza na bezpłatne zajęcia z informatyki. Te od kilku lat odbywają się w semestrze letnim. Tak też będzie w tym roku.

Informatyka bez tajemnic - zajęcia w ZST
foto: ZST/Radom

Poprzez innowacyjne i niekonwencjonalne zajęcia, ZST chce zaszczepić w młodych ludziach pasję do zawodu. Proponuje proste sposoby na tworzenie animacji, tworzenie interaktywnych gier komputerowych, programowanie i wiele innych - mówi wicedyrektor szkoły Artur Rudnicki:

Warsztaty komputerowe dla młodzieży mają dać przyszłym informatykom solidny grunt pod przyszłą naukę zawodu. Wiedza, którą mają tu szansę zdobyć, znacznie wykracza poza ramy zajęć oferowanych w szkołach - mówi wicedyrektor szkoły Artur Rudnicki:

Zainteresowanie lekcjami od lat jest ogromne. A należy podkreślić, że Zespół Sszkół Technicznych to jedyna szkoła w regionie, która na stałe i od lat współpracuje z Microsoftem i ma ogromne osiągnięcia. Placówka została wybrana przez firmę Microsoft do programu Microsoft Showcase School, jako szkoła stosująca nowoczesne rozwiązania informatyczne. W ten sposób znajduje się ona w ekskluzywnym gronie kikuset szkół na całym świecie stosujących innowacyjne metody nauczania.

Zajęcia odbywać się będą w soboty od godz. 8:30 do 10.00. Harmonogram i szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Zespołu Szkół Technicznej im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu.

16.02. godz. 8.30:10.00 - Sieć komputerowa nie taka straszna

Zbuduj własną sieć komputerową od podstaw używając narzędzi, jakich na co dzień używają informatycy. Poznaj tajniki sieci, trendy, sprzęt sieciowy i wykorzystaj jego możliwości. Zabezpiecz sieć aby móc w niej pracować i bawić się bezpiecznie.

23.02. godz. 8.30:10.00 - Programowanie urządzeń mobilnych

Jak oprogramować urządzenie mobilne, żeby mogło sterować innymi urządzeniami? Czy można napisać program na własnego pilota? Jak zbudować własne urządzenie pomiarowe?

02.03. godz. 8.30:10.00 - Pakiet MS Office na co dzień!

Masz zadania szkolne do opracowania w Wordzie? Może kolejna prezentacja na lekcję? Wykres na geografię, diagramy na biologię, obliczenia na matematykę! Na tych zajęciach zastosujesz kilka trików ze znanego pakietu Office do opracowywania fajnych dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych oraz prezentacji multimedialnych. Wykorzystujemy najnowszy pakiet MS Office 2019 oraz Office365!

09.03. godz. 8.30:10.00 - Poznaj bazy danych

Dane zgromadzone w telefonach, na portalach, w sekretariatach,sklepach i bankach, wszędzie przechowywane są w sposób uporządkowany za pomocą baz danych. Jak zorganizowane są bazy danych, w jaki sposób powinno się je projektować, jak za pomocą odpowiedniego języka z nich korzystać?

16.03. godz. 8.30:10.00 - (Nie)Bezpieczna sieć -czy zabezpieczenia sieci WiFi można złamać?

Na zajęciach skonfigurujemy własną zabezpieczoną sieć WiFi. Następnie za pomocą Kali Linux spróbujemy się do niej włamać w celu przetestowania zabezpieczeń.

23.03. godz. 8.30:10.00 - Proste sposoby na tworzenie animacji

Jak przerobić zdjęcia na Gifa ? Na zajęciach przedstawione zostaną narzędzia do tworzenia animacji.

30.03. godz. 8.30:10.00 - Czy komputer może za nas robić różne rzeczy?

Np. Czytać nam, czy rozwiązywać zadania z matematyki?Jak komputerowi dyktować, jak zrobić, aby przeczytał to, co jest na stronie internetowej, aż w końcu, jak sprawić, aby za nas rozwiązał równanie kwadratowe i narysował wykres? To wszystko na tych zajęciach.

06.04. godz. 8.30:10.00 - Komputerowa korekcja zdjęć

Jak ze starego zdjęcia wydobyć piękno, a może da się naprawić uszkodzone pamiątkowe fotografie szkolne albo rodzinne? Może nadać im blask czy kolor -można by tak marzyć i marzyć... Wszystko da się naprawić wykorzystując tablet graficzny, Internet i odpowiednie oprogramowanie.

13.04. godz. 8.30:10.00 - Wkrętak, śrubka, młotek, RAM – napraw kompa sam

Dlaczego nasz komputer przestał działać? Dlaczego pracuje tak głośno? Co zrobić żeby działał szybciej? Czym naprawiać i jak sprawdzić elementy komputera –dowiesz się uczestnicząc w tych zajęciach.

27.04. godz. 8.30:10.00 - Programowanie – tworzenie gier

Jeśli interesujesz się programowaniem i chciałbyś od podstaw w ciekawy sposób stworzyć własną grę to te zajęcia są dla Ciebie. Z wykorzystaniem programistycznego narzędzia Microsoft MakeCode poznasz także jak ciekawe aplikacje można utworzyć już po nauczeniu się kilku linii kodu.

11.05. godz. 8.30:10.00 - Galerie internetowe, rysowanie w HTML

Masz zbiory zdjęć?! Chcesz uatrakcyjnić stronę internetową?! Wykorzystując język html oraz css stworzysz interaktywną galerię internetową. Nauczysz się rysować rysunki w HTML-u.

18.05. godz. 8.30:10.00 - Windows10 bez tajemnic

Sztuczki i triki pozwalające na lepszą oraz wydajniejszą pracę a także zarządzanie systemem.

25.05. godz. 8.30:10.00 - Programowanie - twórcza aktywność

Czy można programować i dobrze się bawić? Przyjdź i sprawdź. Niezależnie od twoich zainteresowań(gry, muzyka, sport, taniec itp.) znajdziesz coś dla siebie. Na zajęciach nie tylko poznasz narzędzia do nauki programowania ale także zrozumiesz dlaczego warto to robić.

01.06. godz. 8.30:10.00 - "Praca w przestrzeni 3D"

Przekonaj się w jak prosty sposób możesz pracować wykorzystując programy do grafiki 3D. Brelok z Twoim imieniem, dom, budynek, czy stworzenie superbohatera nie będzie problemem.

08.06. godz. 8.30:10.00 - Efekty specjalne w filmach

Jak oni to zrobili, czyli o efektach specjalnych w filmach. Chcesz znaleźć się w Los Angeles, być supermanem -latać w powietrzu lub zwiedzić morskie głębiny a wszystko to bez wychodzenia z domu? Krótki przewodnik po filmowym fotomontażu.

Osoby zainteresowane lekcjami powinny się uprzednio zarejestrować poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie szkoły: (http://www.zst- radom.edu.pl/zajeciadodatkowe).

Każdy temat to osobne zajęcia, który danego dnia jest prowadzony dwa razy. Na każde zajęcia należy się osobno zarejestrować.

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4