Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /RADOM/Inwentaryzacja trwa. Kiedy przetarg?

Wiadomości z Radomia

Inwentaryzacja trwa. Kiedy przetarg?

22 marzec 2019 / Tekst

Do 9 maja Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji chce ogłosić przetarg na dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu. Do końca marca konsorcjum firm Rosa-Bud Radom i Maxto jest zobowiązane do przeprowadzenia inwentaryzacji. 

Inwentaryzacja trwa. Kiedy przetarg?
fot. Radomskie Centrum Sportu/FB

Przypomnijmy, umowa w ramach programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu na dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki podpisana została w październiku 2015 roku. Termin rozliczenia inwestycji ustalony został na 31 października 2019 roku. Do końca lutego MOSiR dał czas na wznowienie prac konsorcjum firm. Te jednak nie wróciły na plac budowy w związku z czym 1 marca 2019 roku Ośrodek definitywnie zakończył z nimi współpracę. Aneks, na podstawie którego termin zakończenia prac w hali ustalony był na 12 listopada wynikał z przyczyn technicznych związanych z wykonaniem i zakończeniem robót przez podmioty trzecie w zakresie kanalizacji sanitarnej i deszczowej w ulicy Struga i w ul. 11-go Listopada.

Obecnie trwa inwentaryzacja obiektów, za którą odpowiedzialne są firmy Rosa-Bud i Maxto. Nadzór nad jej przeprowadzeniem sprawuje firma Suez. Padają zarzuty, że spółka płaci firmie za nadzór - czyli tak naprawdę za nic. - Za styczeń i luty nie wystawiamy firmie faktur za usługę, pieniądze dostanie dopiero po przeprowadzeniu inwentaryzacji - mówi prezes spółki MOSiR Grzegorz Janduła i dodaje: - Jeśli wykonawca nie przeprowadzi inwentaryzacji, będzie musiała zrobić to firma Suez.

Do jakości prowadzonej w RCS inwentaryzacji zastrzeżenia ma radny PiS Łukasz Podlewski. - Na placu budowy rozwalone są setki elementów budowlanych - podkreśla: 

Na obiekcie pojawiła się ochrona, która również budzi kontrowersje. - Chociaż za plac budowy odpowiada konsorcjum, to majątek jest nasz. Musimy go zabezpieczyć, bo pracownicy ochrony zeszli z placu przez Bożym Narodzeniem - wyjaśnia Grzegorz Janduła. - Natomiast materiały, które znajdują się na placu należą do konsorcjum - my nie mamy prawa w to ingerować:

Do końca kwietnia ma zakończyć się inwentaryzacja sporządzona przez MOSIR, wtedy również ma być gotowa specyfikacja istotnych warunków zamówienia. 6 maja miasto planuje ogłosić postępowanie przetargowe na portalu zamówień UE, a trzy dni później - 9 maja - zamieścić informację o przetargu w Biuletynie Informacji Publicznej MOSiR-u informuje wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak: 

Dla mnie to sytuacja niedopuszczalna. Wszyscy byliśmy zapraszani na zawody sportowe, a tydzień po wyborach okazało się, że hali nie będzie - mówi przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Wójcik: 

Trudno jest określić datę zakończenia inwestycji. - Dzisiaj nie ma ani pesymistycznego, ani optymistycznego terminu - życie pokaże. Jedyna rzecz, która jest zależna od nas i będzie przeze mnie bardzo mocno kontrolowana, to termin ogłoszenia nowego przetargu, wtedy będziemy mogli rozmawiać o ewentualnych terminach - mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski: 

Podczas czwartkowej nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej zwołanej na wniosek klubu radnych PiS wiceprezydent Konrad Frysztak przedstawił stan zaawansowania prac przy Radomskim Centrum Sportu. Na budowie hali wykonanych zostało już ok. 85 procent prac. Stadion wykonany jest natomiast w ok. 50 procentach.

W głównej hali obiektu znajduje się arena sportowa z widownią dla 5000 widzów, z czego 3700 miejsc znajdzie się na trybunach stałych a ok. 1300 miejsc na trybunach ruchomych teleskopowych. Miejsca stałe są już zamontowane. Natomiast stadion w pierwszym etapie ma mieć dwie zadaszone trybuny - 8500 miejsc siedzących.

Wykonana jest specjalistyczna wylewka pod docelowe nawierzchnie sportowe na płycie hali oraz w części rozgrzewkowej. Wszystkie instalacje systemów tryskaczowych, oświetleniowych oraz nagłośnieniowych są zamontowane i gotowe do uruchomienia.Zamontowane są także dwie tablice świetlne oraz dwa telebimy w hali głównej oraz jedna tablica w hali rozgrzewkowej. W znacznej większości wykończone są m.in. klatki schodowe, korytarze, strefy VIP i loże prasowe.

Kompleks szatniowo-sanitarny jest niemal w pełni wyposażony w szafki, umywalki, toalety, wanny do hydromasażu i, po uprzednim wysprzątaniu, będzie gotowy do uruchomienia.

Zamontowane są już wszystkie drzwi płytowe i stalowe w możliwym zakresie. Gotowe są szyby windowe w hali oraz łączniku. W budynku zamontowane zostały już także dwie windy

Największą część pozostałych robót w części halowej stanowią prace w łączniku. Obiekt jest przykryty, a wewnątrz rozprowadzone są instalacje, m.in. instalacja grzewcza, a w pomieszczeniach zamontowane są grzejniki. Poszczególne pomieszczenia wymagają prac wykończeniowych.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4