Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 17 stycznia - św. Antoni, opat
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  Śnieg 0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  Bardzo pochmurno 0°C -5°C

Radio Plus Radom /RADOM/IRA inspiruje młodych grafików

Wiadomości z Radomia

IRA inspiruje młodych grafików

18 maj 2017 / Tekst

Dominika Neska i Mateusz Kilianek zostali zwycięzcami 7. edycji Konkursu Graficznego organizowanego przez Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu. Tegorocznej edycji konkursu przyświecało hasło: "IRA gra nie tylko w moim mieście", a zadaniem uczestników było zaprojektowanie okładki płyty radomskiego zespołu.

IRA inspiruje młodych grafików
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Zadaniem uczestników było zaprojektowanie okładki w jednym z programów komputerowych. W tym roku temat konkursu związany był z zespołem IRA. W ubiegłych latach byli to m.in Jan Kochanowski, Jacek Malczewski czy prof. Leszek Kołakowski - postacie związane z regionem radomskim. Tematyka konkursu nie jest przypadkowa, ponieważ celem imprezy jest nie tylko rozwijanie pasji komputerowych, ale również przybliżanie uczestnikom Radomia i ziemi radomskiej. - Chcemy pokazać, że komputer nie służy wyłącznie do gier. - wyjaśnia koordynatorka konkursu - Aneta Stańczyk:

Do konkursu zgłosiło się ok. 40 uczestników z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Do finału zakwalifikowała się połowa z nich. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła Dominika Neska z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Radomiu. Jak mówi laureatka zaprojektowana przez nią okładka jest prosta i inspirowana piosenkami zespołu:

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych niepokonany był Mateusz Kilianek - uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu. Zwycięzca swojej inspiracji szukał w muzyce zagranicznej:

Prace oceniali pracownicy Muzeum im. Jacka Malczewskiego oraz radomskiej Łaźni. Kapituła konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia, jednak werdykt był jednogłośny. - Z roku na rok prace konkursowe są na wyższym poziomie. - mówi Michał Budzisz - radomski plastyk, pracownik Łaźni, który zasiadał w jury:

 Podczas wręczania nagród obecni byli Wojciech Owczarek i Piotr Sójka z zespołu IRA. - Cieszymy się, że możemy być inspiracją dla młodych ludzi - powiedział Wojciech Owczarek, który zdecydowanie zgadza się z werdyktem:

Konkurs Graficzny organizowany przez radomskiego "Elektronika" to łączenie przyjemnego z pożytecznym - zauważa Radosław Kotowicz - dyrektor szkoły:

Prace wszystkich finalistów obejrzeć można w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

Konkursowi patronowało Radio Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  0°C -5°C

ARTYSTA TYGODNIA

"Gdy kiedyś znów zawołam cię"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 13 38
ONICO Warszawa 14 32
Jastrzębski Węgiel 14 31
Cerrad Czarni Radom 14 26
PGE Skra Bełchatów 14 24
Aluron Virtu Warta Zawiercie 13 21
GKS Katowice 14 18
Chemik Bydgoszcz 14 16
Trefl Gdańsk 13 15
Indykpol AZS Olsztyn 14 15
Asseco Resovia Rzeszów 13 14
Cuprum Lubin 14 11
MKS Będzin 14 6
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4