Na antenie: Moc Przebojów
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: 25 listopada - bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Pochmurno

5°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 84%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 25 Lis 2017

    Pochmurno 8°C 5°C

  • 26 Lis 2017

    Rain 6°C 0°C

Radio Plus Radom /RADOM/IRA inspiruje młodych grafików

Wiadomości z Radomia

IRA inspiruje młodych grafików

18 maj 2017 / Tekst
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Dominika Neska i Mateusz Kilianek zostali zwycięzcami 7. edycji Konkursu Graficznego organizowanego przez Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu. Tegorocznej edycji konkursu przyświecało hasło: "IRA gra nie tylko w moim mieście", a zadaniem uczestników było zaprojektowanie okładki płyty radomskiego zespołu.

Zadaniem uczestników było zaprojektowanie okładki w jednym z programów komputerowych. W tym roku temat konkursu związany był z zespołem IRA. W ubiegłych latach byli to m.in Jan Kochanowski, Jacek Malczewski czy prof. Leszek Kołakowski - postacie związane z regionem radomskim. Tematyka konkursu nie jest przypadkowa, ponieważ celem imprezy jest nie tylko rozwijanie pasji komputerowych, ale również przybliżanie uczestnikom Radomia i ziemi radomskiej. - Chcemy pokazać, że komputer nie służy wyłącznie do gier. - wyjaśnia koordynatorka konkursu - Aneta Stańczyk:

Do konkursu zgłosiło się ok. 40 uczestników z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Do finału zakwalifikowała się połowa z nich. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła Dominika Neska z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Radomiu. Jak mówi laureatka zaprojektowana przez nią okładka jest prosta i inspirowana piosenkami zespołu:

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych niepokonany był Mateusz Kilianek - uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu. Zwycięzca swojej inspiracji szukał w muzyce zagranicznej:

Prace oceniali pracownicy Muzeum im. Jacka Malczewskiego oraz radomskiej Łaźni. Kapituła konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia, jednak werdykt był jednogłośny. - Z roku na rok prace konkursowe są na wyższym poziomie. - mówi Michał Budzisz - radomski plastyk, pracownik Łaźni, który zasiadał w jury:

 Podczas wręczania nagród obecni byli Wojciech Owczarek i Piotr Sójka z zespołu IRA. - Cieszymy się, że możemy być inspiracją dla młodych ludzi - powiedział Wojciech Owczarek, który zdecydowanie zgadza się z werdyktem:

Konkurs Graficzny organizowany przez radomskiego "Elektronika" to łączenie przyjemnego z pożytecznym - zauważa Radosław Kotowicz - dyrektor szkoły:

Prace wszystkich finalistów obejrzeć można w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

Konkursowi patronowało Radio Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
PGE Skra Bełchatów 9 21
Indykpol AZS Olsztyn 10 20
Trefl Gdańsk 9 18
Espadon Szczecin 10 18
GKS Katowice 10 17
Jastrzębski Węgiel 9 17
Asseco Resovia Rzeszów 9 16
ONICO Warszawa 10 16
Cuprum Lubin 10 14
MKS Będzin 10 10
Cerrad Czarni Radom 9 10
Łuczniczka Bydgoszcz 10 10
BBTS Bielsko-Biała 11 5
Dafi Społem Kielce 10 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 5

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA