Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 17 listopada - św. Elżbieta Węgierska
Słonecznie

0°C

Radom

Słonecznie

Wilgotność: 77%

Wiatr: 20.92 km/h

 • 17 Lis 2018

  Słonecznie 2°C -5°C

 • 18 Lis 2018

  Częściowe zachmurzenie 0°C -7°C

Radio Plus Radom /RADOM/IRA inspiruje młodych grafików

Wiadomości z Radomia

IRA inspiruje młodych grafików

18 maj 2017 / Tekst

Dominika Neska i Mateusz Kilianek zostali zwycięzcami 7. edycji Konkursu Graficznego organizowanego przez Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu. Tegorocznej edycji konkursu przyświecało hasło: "IRA gra nie tylko w moim mieście", a zadaniem uczestników było zaprojektowanie okładki płyty radomskiego zespołu.

IRA inspiruje młodych grafików
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Zadaniem uczestników było zaprojektowanie okładki w jednym z programów komputerowych. W tym roku temat konkursu związany był z zespołem IRA. W ubiegłych latach byli to m.in Jan Kochanowski, Jacek Malczewski czy prof. Leszek Kołakowski - postacie związane z regionem radomskim. Tematyka konkursu nie jest przypadkowa, ponieważ celem imprezy jest nie tylko rozwijanie pasji komputerowych, ale również przybliżanie uczestnikom Radomia i ziemi radomskiej. - Chcemy pokazać, że komputer nie służy wyłącznie do gier. - wyjaśnia koordynatorka konkursu - Aneta Stańczyk:

Do konkursu zgłosiło się ok. 40 uczestników z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Do finału zakwalifikowała się połowa z nich. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła Dominika Neska z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Radomiu. Jak mówi laureatka zaprojektowana przez nią okładka jest prosta i inspirowana piosenkami zespołu:

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych niepokonany był Mateusz Kilianek - uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu. Zwycięzca swojej inspiracji szukał w muzyce zagranicznej:

Prace oceniali pracownicy Muzeum im. Jacka Malczewskiego oraz radomskiej Łaźni. Kapituła konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia, jednak werdykt był jednogłośny. - Z roku na rok prace konkursowe są na wyższym poziomie. - mówi Michał Budzisz - radomski plastyk, pracownik Łaźni, który zasiadał w jury:

 Podczas wręczania nagród obecni byli Wojciech Owczarek i Piotr Sójka z zespołu IRA. - Cieszymy się, że możemy być inspiracją dla młodych ludzi - powiedział Wojciech Owczarek, który zdecydowanie zgadza się z werdyktem:

Konkurs Graficzny organizowany przez radomskiego "Elektronika" to łączenie przyjemnego z pożytecznym - zauważa Radosław Kotowicz - dyrektor szkoły:

Prace wszystkich finalistów obejrzeć można w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

Konkursowi patronowało Radio Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

0°C

Radom

Słonecznie

Wilgotność: 77%

Wiatr: 20.92 km/h

 • 17 Lis 2018

  2°C -5°C

 • 18 Lis 2018

  0°C -7°C

ARTYSTA TYGODNIA

„Pieśń konfederatów barskich”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 7 20
Cerrad Czarni Radom 7 18
Jastrzębski Węgiel 7 13
Stocznia Szczecin 6 12
ONICO Warszawa 6 12
Aluron Virtu Warta Zawiercie 7 12
PGE Skra Bełchatów 7 12
Indykpol AZS Olsztyn 7 10
Trefl Gdańsk 6 8
GKS Katowice 6 7
Cuprum Lubin 7 6
Chemik, Bygdoszcz 7 5
MKS Będzin 7 4
Asseco Resovia Rzeszów 7 2

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA