Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /RADOM/IRA inspiruje młodych grafików

Wiadomości z Radomia

IRA inspiruje młodych grafików

18 maj 2017 / Tekst

Dominika Neska i Mateusz Kilianek zostali zwycięzcami 7. edycji Konkursu Graficznego organizowanego przez Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu. Tegorocznej edycji konkursu przyświecało hasło: "IRA gra nie tylko w moim mieście", a zadaniem uczestników było zaprojektowanie okładki płyty radomskiego zespołu.

IRA inspiruje młodych grafików
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Zadaniem uczestników było zaprojektowanie okładki w jednym z programów komputerowych. W tym roku temat konkursu związany był z zespołem IRA. W ubiegłych latach byli to m.in Jan Kochanowski, Jacek Malczewski czy prof. Leszek Kołakowski - postacie związane z regionem radomskim. Tematyka konkursu nie jest przypadkowa, ponieważ celem imprezy jest nie tylko rozwijanie pasji komputerowych, ale również przybliżanie uczestnikom Radomia i ziemi radomskiej. - Chcemy pokazać, że komputer nie służy wyłącznie do gier. - wyjaśnia koordynatorka konkursu - Aneta Stańczyk:

Do konkursu zgłosiło się ok. 40 uczestników z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Do finału zakwalifikowała się połowa z nich. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła Dominika Neska z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Radomiu. Jak mówi laureatka zaprojektowana przez nią okładka jest prosta i inspirowana piosenkami zespołu:

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych niepokonany był Mateusz Kilianek - uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu. Zwycięzca swojej inspiracji szukał w muzyce zagranicznej:

Prace oceniali pracownicy Muzeum im. Jacka Malczewskiego oraz radomskiej Łaźni. Kapituła konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia, jednak werdykt był jednogłośny. - Z roku na rok prace konkursowe są na wyższym poziomie. - mówi Michał Budzisz - radomski plastyk, pracownik Łaźni, który zasiadał w jury:

 Podczas wręczania nagród obecni byli Wojciech Owczarek i Piotr Sójka z zespołu IRA. - Cieszymy się, że możemy być inspiracją dla młodych ludzi - powiedział Wojciech Owczarek, który zdecydowanie zgadza się z werdyktem:

Konkurs Graficzny organizowany przez radomskiego "Elektronika" to łączenie przyjemnego z pożytecznym - zauważa Radosław Kotowicz - dyrektor szkoły:

Prace wszystkich finalistów obejrzeć można w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

Konkursowi patronowało Radio Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4