Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /RADOM/Iskrzy u Bezpartyjnych

Wiadomości z Radomia

Iskrzy u Bezpartyjnych

22 marzec 2018 / Tekst

Coraz trudniejsze są rozmowy dotyczące stworzenia w Radomiu jednego bezpartyjnego komitetu wyborczego. Do podpisania porozumienia ma dojść w ciągu dwóch-trzech tygodni. Nowa siła liczy na poparcie od 15 do 20 procent wyborców.

Wspólnota Samorządowa na czele z Ryszardem Fałkiem chce, by do ewentualnego komitetu przystąpili kandydaci niezwiązani z żadną partią polityczną. - Rozmawiamy ze środowiskami, które nie są partiami politycznymi. Taka jest idea. Jeśli przyjdzie osoba, która nie należy do partii, będziemy z nią rozmawiać - deklaruje Ryszard Fałek:

 

 Kazimierz Woźniak nie wyklucza udziału w komitecie osób związanych z partiami politycznymi. - Chcemy stworzyć jedną listę do Rady Miejskiej. Nie powinniśmy blokować miejsc dla osób, które są w tej chwili członkami partii politycznych - powiedział radny Woźniak:

 

 Krzysztof Ferensztajn z PSL, były wiceprezydent miasta Radomia, mówi, że bardziej czuje się samorządowcem niż politykiem. - Jestem członkiem PSL, nie będę zostawiał partii tylko dla celów politycznych w samorządzie. Jeśli nowa formuła pokaże efektywne działania na rzecz Radomia, to pójdziemy w tym kierunku - zadeklarował Ferensztajn:

 

 Tymczasem coraz więcej ugrupowań politycznych w Radomiu określa się jako "bezpartyjni". W programie KontrastPLUS skomentował to Krzysztof Górak, pełnomocnik Ruchu Samorządowego "Bezpartyjni", który również uczestniczy w rozmowach na temat utworzenia jednej listy bezpartyjnych w Radomiu:

 

W rozmowach uczestniczy około osiem środowisk. Są to m.in. Radomianie Razem, Wspólnota Samorządowa, Radomski Samorząd Obywatelski, Bezpartyjni Krzysztofa Góraka i Polskie Stronnictwo Ludowe. Dzisiaj o 13.00 konferencję prasową zwołało ugrupowanie Stowarzyszenie Bezpartyjni Radom, które jest inną formacją. W Radzie Miejskiej funkcjonuje natomiast klub bezpartyjnych, z składający się z byłych radnych Platformy Obywatelskiej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4