Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /RADOM/Izba wytrzeźwień potrzebna od zaraz

Wiadomości z Radomia

Izba wytrzeźwień potrzebna od zaraz

06 listopad 2018 / Tekst

Brak izby wytrzeźwień najdotkliwiej odczuwają pacjenci i lekarze radomskich szpitali. I tak jest od dwóch lat, czyli od momentu, kiedy została ona zlikwidowana przy Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu. A nietrzeźwi pacjenci wciąż są dowożeni na oddziały ratunkowe miejskich lecznic.

pixabay.com
pixabay.com

Elżbieta Cieślak, rzecznik miejskiego szpitala mówi, że konieczne jest utworzenie izby wytrzeźwień. - Często pijani pacjenci są agresywni i nie zawsze wymagają pomocy medycznej. Podczas jednego dyżuru trafia do nas od 5 do 10 nietrzeźwych pacjentów - powiedziała Elżbieta Cieślak:

Rzecznik szpitala szacuje, że 70 procent nietrzeźwych pacjentów mogłoby trafić do izby wytrzeźwień:

Podobny problem występuje w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym na radomskim Józefowie. Bożenna Pacholczak jest zdania, że reaktywacja izby wytrzeźwień jest koniecznością:

Wiceprezydent miasta Jerzy Zawodnik uważa, że reaktywacja izby wytrzeźwień jest złożonym problemem. - Pierwsza taka izba została zlikwidowana jeszcze za czasów Adama Włodarczyka. My dostrzegamy problem nietrzeźwych pacjentów na SOR-ach. W miejskiej lecznicy zostało stworzone specjalne miejsce, gdzie są oni przyjmowani – mówi Jerzy Zawodnik:

Przypomnijmy, że we wrześniu 2014 roku w Radomiu ruszyła izba wytrzeźwień w Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu, która była współfinansowana przez miasto i ościenne gminy. Jednak pod koniec 2016 roku przestała działać. Wszystko przez koszty. Szacuje się, że koszt wybudowania i utrzymania izby to prawie 3 mln złotych a ściągalność z tytułu opłat za pobyt w takim ośrodku w skali kraju wynosi zaledwie 10 procent.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4