Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: NMP z góry Karmel - szkaplerz karmelitański
Radio Plus Radom /RADOM/Jak bezpiecznie przetrwać burzę?

Wiadomości z Radomia

Jak bezpiecznie przetrwać burzę?

17 lipiec 2018 / Tekst

Zdejmijmy przedmioty z parapetów, naładujmy telefony, zadbajmy o zapasowe oświetlenie... IMGW ostrzega przed kolejnymi burzami, a my podpowiadamy jak zachowywać się w czasie nawałnic.

Jak bezpiecznie przetrwać burzę?
fot. pixabay.com (pixel2013)

W południowej części województwa mazowieckiego burze prognozowane są do późnego wieczora. Burze wystąpić mogą w powiatach: kozienickim, radomskim, zwoleńskim, lipskim szydłowieckim, a także w samym Radomiu. Jak prognozuje synoptyk IMGW Anna Woźniak, mogą wystąpić burze z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 25 mm oraz porywami wiatru do 60 km/h. Możliwy grad.

Podobnie będzie w województwie świętokrzyskim. Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym okresami silnym. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 65 km/h. - prognozuje Łukasz Harasimowicz.

Na burze powinni być gotowi również mieszkańcy województwa łódzkiego. Tam, jak wynika z prognoz przygotowanych przez synoptyka Piotra Szewczaka, wystąpić mogą opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 50 mm. W trakcie opadów deszczu mogą występować burze z porywami wiatru do 70 km/h.

Najważniejsze jest by zdjąć z parapetów stojące na nich przedmioty tak, by nie zagrażały przechodniom. Warto również zadbać o dodatkowe oświetlenia, a także naładowanie telefonów komórkowych. - radzi Konrad Neska - rzecznik prasowy radomskiej Straży Pożarnej.

W trakcie burzy najlepiej nie wychodzić z domu, jednak jeśli nawałnica zastanie nas poza domem, należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa:

 

Ostrzeżenia na wtorkowe popołudnie wydane zostały dla większości województw w Polsce.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4