Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /RADOM/Jak pojadą autobusy w święta?

Wiadomości z Radomia

Jak pojadą autobusy w święta?

17 kwiecień 2019 / Tekst

W okresie okołoświątecznym autobusy komunikacji miejskiej kursować będą według rozkładów sobotnich lub świątecznych. Zaplanowane są również objazdy. 

Jak pojadą autobusy w święta?
fot. mzdik.pl

Komunikacja miejska

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji autobusy kursować będą według zmienionych rozkładów do czwartku, 18 kwietnia do wtorku, 23 kwietnia. W tym czasie autobusy miejskie będą kursowały następująco:

 • czwartek, 18 kwietnia: według rozkładów powszednich (zawieszone będzie tylko kursowanie linii 20);
 • piątek, 19 kwietnia: według rozkładów powszednich (zawieszone będzie tylko kursowanie linii 20);
 • sobota, 20 kwietnia: według rozkładów sobotnich (w godzinach około 9:00-15:00 zostanie zwiększona częstotliwość linii 4 i 13 do około 10 minut oraz będą wprowadzone objazdy na Firleju)
 • niedziela, 21 kwietnia: według rozkładów niedzielnych (bez żadnych dodatkowych ograniczeń)
 • poniedziałek, 22 kwietnia: według rozkładów niedzielnych (bez żadnych dodatkowych ograniczeń)
 • wtorek, 23 kwietnia: według rozkładów powszednich (zawieszone będzie tylko kursowanie linii 20).

Dodatkowo, w sobotę, 20 kwietnia w godzinach około 9.00-15.00 autobusy linii 4 i 13 będą kursowały objazdami. - Linia 4 pojedzie ulicami Warszawską, Aleksandrowicza, Mieszka I i Ofiar Firleja do przystanku Firlej / Cmentarz 05, natomiast linia 13 stałą trasą do pętli Józefów / Szpital, a następnie Aleksandrowicza, Mieszka I i Ofiar Firleja do przystanku Firlej / Cmentarz 05. Autobusy linii 4 będą zatrzymywać się na przystankach Aleksandrowicza / Warszawska (NŻ) 03 i Józefów / Szpital 01 (w kierunku ronda). Autobusy linii 13 nie będą stawać nigdzie między przystankami Józefów / Szpital 04 (na pętli) a Firlej / Cmentarz 05. Powrót sprzed cmentarza będzie odbywał się stałymi trasami, to znaczy: linia 4 ulicami Ofiar Firleja i Warszawską, natomiast linia 13 ulicami Ofiar Firleja, Warszawską, Aleksandrowicza i Mieszka I - informuje Dawid Puton - rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Komunikacja podmiejska:

Również PKS Radom informuje o zmianach w kursowaniu autobusów w dniach od 18 do 23 kwietnia:

 • 18 kwietnia – Wielki Czwartek: komunikacja jak w okresie wakacji i ferii szkolnych
 • 19 kwietnia – Wielki Piątek: komunikacja jak w okresie wakacji i ferii szkolnych
 • 20 kwietnia – Wielka Sobota: komunikacja wg oznaczeń w rozkładzie jazdy
 • 21 kwietnia – Wielkanoc: autobusy nie kursują
 • 22 kwietnia – Poniedziałek Wielkanocny: komunikacja wg oznaczeń w rozkładzie jazdy. Dodatkowo wykonane będą kursy relacji 13,50 Radom – Łódźi 18,10 Łódź – Radom
 • 23 kwietnia – wtorek: komunikacja jak w okresie wakacji i ferii szkolnych;Dodatkowo wykonane będą kursy relacji 13,50 Radom – Łódźi 18.10 Łódź – Radom.

Dodatkowe utrudnienia: 

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przejściem procesji drogi krzyżowej, w piątek, 19 kwietnia wystąpią utrudnienia w ruchu oraz komunikacji na osiedlu Akademickim i na Borkach.

- Procesja na osiedlu Akademickim wyjdzie około godziny 15.00. Jej trasa będzie przebiegała sprzed kościoła ulicami Rapackiego, Szczawińskiego, drogą lokalną wzdłuż Żółkiewskiego, Górniczą i Rapackiego - ponownie do kościoła. Może to spowodować opóźnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej linii 3 i 11 - informuje Dawid Puton.

Natomiast procesja na Borkach wyjdzie około godziny 20.30, przejdzie przez skrzyżowanie ulic Limanowskiego i Wierzbickiej, a następnie ulicami Pawią, Stasieckiego oraz Limanowskiego powróci do kościoła. Chwilowe postoje (stacje drogi krzyżowej) zaplanowano jedynie na ulicach Pawiej i Stasieckiego (procesja nie będzie zatrzymywać się na ulicy Limanowskiego). Może to również spowodować opóźnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej linii 1, 7, 12, 14, 16, 17 i 25.

W niedzielę w godzinach około 6.00-6.30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kołowym oraz opóźnienia w kursowaniu autobusów miejskich w rejonie niektórych kościołów, spowodowane przemarszem tradycyjnych procesji rezurekcyjnych.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji prosi wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie ostrożności w rejonie tras przemarszów i procesji, stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem oraz w miarę możliwości o omijanie tych rejonów miasta.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4