Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
Radio Plus Radom /RADOM/Jak się komunikować w szkole?

Wiadomości z Radomia

Jak się komunikować w szkole?

26 listopad 2018 / Tekst

W Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu rozpoczął się dziś Radomski Tydzień Komunikacji Interpersonalnej pod hasłem "Mniej mów, więcej rozmawiaj".

Jak się komunikować w szkole?
fot. Radio Plus Radom

To inicjatywa Radomskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i XI LO im. S. Staszica w Radomiu. Dyrektor RODoN-u Edyta Wójcik.

Dziś niemal 200 nauczycieli, pedagogów, psychologów szkolni wysłuchało wykładów ekspertów. Trener biznesu i rozwoju osobistego Witold Machlarz zaproponował uczestnikom model C.A.R.E. w pracy z uczniem. - Naszym zadaniem jest generalnie dbać o rozwój ucznia. Jak to możemy robić? Dobrym kontaktem. Dobra lekcja zaczyna się przed lekcją. To utrzymywanie dobrego kontaktu z uczniami poza klasą, tego werbalnego jak i niewerbalnego, uśmiechu, gestu. To jest bardzo ważne, bo w momencie kiedy uczniowie już wejdą do klasy, mamy w niej swoich sprzymierzeńców - powiedział Witold Machlarz. 

Prelegenci poświęcili też sporo uwagi przemocy rówieśniczej. Prof. Jacek Pyżalski mówił o niezauważanej często formie przemocy jaką jest wykluczenie. 

Dr Marcin Bednarczyk zwrócił z kolei uwagę na potrzebę uczenia kompetencji psychospołecznych.

Komunikacja to bardzo ważny temat - mówili zgodnie uczestnicy spotkania.

W kolejnych dniach przeprowadzone zostaną warsztaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Tematem będą techniki aktywnego słuchania, komunikacja z rodzicami, autoprezentacja czy asertywność. W czwartek odbędzie się debata dla uczniów szkół podstawowych na temat "Na skróty czy poprawnie językowo?". Po południu odbędą się warsztaty o komunikacji nauczycieli z rodzicami. W piątek młodzież weźmie udział w grach komunikacyjnych. 

Patronat honorowy nad Radomskim Tygodniem Komunikacji Interpersonalnej objął prezydent Radomia, a patronat naukowy - Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu. Medialnie wydarzeniu patronuje Radio Plus Radom.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4