Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /RADOM/Jaka Karta N?

Wiadomości z Radomia

Jaka Karta N?

07 czerwiec 2018 / Tekst

Ruszyły konsultacje w sprawie programu "Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym". Na wprowadzenie w Radomiu Karty N zgodzili się podczas ostatniej sesji radni. 

Jaka Karta N?
fot. Pixabay/CC0

Teraz miasto czeka na opinie i propozycje mieszkańców Radomia. Można je nadsyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przekazywać w formie papierowej poprzez odpowiedź na pytania zawarte w ankiecie. Można ją pobrać TU. Ankiety należy dostarczyć do: Biura Rady Miejskiej przy ul. Moniuszki 9 lub Biura Obsługi Mieszkańca przy ul. Kilińskiego 30 lub Referatu Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta (pok. 104) przy ul. Żeromskiego 53 lub Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Struga 1. Natomiast jutro o godz. 9.30 w Urzędzie Miejskim odbędzie się spotkanie z mieszkańcami w tej sprawie.

Na konsultacje zaprasza prezydent Radosław Witkowski:

Aneta Stańczyk przekazała nam stanowisko rodziców z Klubu Rodziców Dzieci z Niepełnosprawnością, inicjatywy "Chcemy całego życia", stowarzyszenia MegaMocni w Radomiu i "Budujemy Przystań". Środowisko to proponuje następujące ulgi: bezpłatne przejazdy komunikacją miejska dla całej rodziny, bezpłatne parkowanie w strefie płatnego parkowania, ulga na wejście do muzeów miejskich, ulga na wejście do teatru miejskiego, ulga na wejście na baseny miejskie, ulga na wejście na lodowisko miejskie, ulga na wejście na imprezy organizowane przez miasto, pierwszeństwo w przyjmowaniu zdrowego rodzeństwa do przedszkoli miejskich, pierwszeństwo w przyjmowaniu zdrowego rodzeństwa do żłobków miejskich, ulga w korzystaniu z roweru miejskiego, ulgi w opłatach za wypożyczenie sprzętu sportowego i rekreacyjnego w obiektach MOSiR, ulga w podatku od nieruchomości od osób fizycznych (nie firm).

Konsultacje potrwają do 14 czerwca. Wyniki przedstawione zostaną w ciągu 2 miesięcy od zakończenia konsultacji. Do tematu wrócimy dziś po godz. 18 w audycji "Bilans Dnia". Gościem będzie wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4