Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /RADOM/Jeden autor - jeden wiersz w PSP 33

Wiadomości z Radomia

Jeden autor - jeden wiersz w PSP 33

15 maj 2019 / Tekst

"Marzenie", "A jak będę dorosła" i "Daktyle" - z tymi wierszami zmierzyli się uczestnicy konkursu recytatorskiego "Jeden autor - jeden wiersz", który odbył się w Publicznej szkole Podstawowej nr 33 w Radomiu. Bohaterką tegorocznej edycji konkursu była autorka literatury dziecięcej Danuta Wawiłow. 

Jeden autor - jeden wiersz w PSP 33
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

W drugiej edycji konkursu "Jeden autor - jeden wiersz" w Publicznej Szkole Podstawowej nr 33 im. Orderu Kawalerów Uśmiechu udział wzięli uczniowie z sześciu radomskich szkół. Młodzi recytatorzy prezentowali się w trzech kategoriach: pierwsze, drugie i trzecie klasy. Pierwszoklasiści przygotowali wiersz "Marzenie", drugoklasiści prezentowali utwór "A jak będę dorosła", zadaniem trzecioklasistów było przygotowanie wiersza "Daktyle". - Chcieliśmy z roku na rok porównywać, jak dzieci wyrażają swoje emocje. To był jeden z celów konkursu - wyjaśnia Joanna Dziwirek - nauczyciel wychowania wczesnoszkolnego w PSP nr 33: 

Amelia Stołkowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 od przewodniczącego jury Przemysława Boska otrzymała nagrodę za osobowość. Jako trzecioklasistka recytowała wiersz "Daktyle". Uczennicy towarzyszyła mama: 

Z "Daktylami" mierzyła się również Blanka Urbanek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 13 w Radomiu. - Nigdy nie wiadomo, co się stanie. Raz się zgłaszam i wygrywam, raz się zgłaszam i przegrywam. Nie wiadomo, kiedy napotka się szczęście - mówi uczestniczka. W konkursie PSP 33 zajęła drugie miejsce. Jej również kibicowała dumna mama: 

Po raz pierwszy w międzyszkolnym konkursie recytatorskim swoją szkołą reprezentowała Marysia z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5. Pierwszy konkurs i pierwszy sukces - trzecie miejsce. Wspólnie z mamą cieszyły się z miejsca na podium:

Jury nie miało łatwego zadania, jednak laureatów trzeba było wybrać. - Poziom konkursu był bardzo wysoki, jeszcze w dzisiejszym świecie, gdzie smartfony i internet absorbują najmłodszych, a czytanie i poezja nie są zbyt trendy - mówi przewodniczący jury Przemysław Bosek - aktor Teatru Powszechnego w Radomiu: 

- Słowo ma dużą moc. Nie trzeba przesadnie ubarwiać go strojem czy gestykulacją - dodaje przewodniczący: 

Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali bilety do radomskiego Teatru Powszechnego. Konkursowi medialnie patronowało Radio Plus Radom. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4