Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Jedna aleja - dwa aneksy

Wiadomości z Radomia

Jedna aleja - dwa aneksy

25 marzec 2019 / Tekst

Władze miasta uważają, że trzeba podpisać nowy aneks, wicewojewoda Standowicz proponuje podpisanie starego aneksu choćby jutro. Jedno jest pewne - aleja Wojska Polskiego musi zostać oddana w przyszłym roku.

Jedna aleja - dwa aneksy
fot. mzdik.pl

Przypomnijmy, sprawa dotyczy informacji, którą podczas czwartkowej sesji nadzwyczajnej podzielił się wiceprezydent Konrad Frysztak. Okazało się wtedy, że wykonawcy przebudowy al. Wojska Polskiego mogą stracić płynność finansową, a wszystko przez brak aneksu do umowy niezbędnego przy wypłacaniu faktur. Aneksu miał nie podpisać wojewoda mazowiecki. Problem wynika z faktu, że część rządowej dotacji z roku 2018 przeniesiona została na rok 2020. Tego nie odzwierciedla umowa zawarta z wojewodą mazowieckim.

Na poniedziałkowej sesji pojawił się natomiast wicewojewoda Artur Standowicz, który poinformował, że wojewoda przekazał prezydentowi aneks do podpisu 10 stycznia tego roku, jednak dokument do tej pory nie został podpisany przez prezydenta. Okazało się również, że podpisanie innego aneksu - z warunkami proponowanymi przez stronę miejską - nie jest zgodne z warunkami rządowej promesy, którą pod koniec 2017 roku podpisała wiceminister finansów:

Do wypowiedzi wicewojewody Standowicza odniósł się wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak, który zauważał, że miasto przesłało do wojewody uwagi dotyczące styczniowego aneksu, jednak odpowiedzi nie było. - Dopiero dzisiaj dowiadujemy się, że inny niż wojewody aneks nie zostanie podpisany. - Panie wojewodo, niech rozlizczy pan transzę, albo odniesię się do uwag do aneksu i dalej buduje tę drogę, bo ona jest potrzebna - czy się to komuś podoba, czy nie - mówi wiceprezydent Konrad Frysztak i dodaje: - Podstawowy cel jaki mi przyświeca to nie dopuscić do sytuacji, w której firmy zejdą z budowy, bo nie mają wypłacanych świadczeń:

Podpisanie aneksu jest niezbędne do wypłacania pieniędzy wykonawcom - dodaje wiceprezydent Frysztak: 

Ten argument jest przedwczesny i nieprawdziwy - mówi wicewojewoda Artur Standowicz: 

Zgodnie z umową przebudowa alei Wojska Polskiego ma zakończyć się do września 2020 roku. Dziś w nocy na cztery godziny zostanie wyłączona na cztery godziny trakcja kolejowa relacji Radom-Dęblin tak, aby móc rozpocząć prace, które potrwają przez cztery kolejne noce, do czwartku 28 marca. Celem prowadzonych prac będzie połączenie wiaduktów z obu stron linii kolejowej, a co za tym idzie zaczną się prace montażowe zmierzające do położenia asfaltu. Przeprawa nad al. Wojska Polskiego ma być otwarta pod koniec czerwca - zapowiada wiceprezydent Konrad Frysztak: 

Przypomnijmy, pod koniec 2017 roku wiceminister finansów podpisała promesę rządową na inwestycję. Do Radomia na remont alei Wojska Polskiego ma trafić ponad 93 miliony złotych.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4