Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Radio Plus Radom /RADOM/Jest nowy wykonawca na Wośnikach

Wiadomości z Radomia

Jest nowy wykonawca na Wośnikach

05 czerwiec 2019 / Tekst

Agencja Rozwoju Przemysłu w trybie przyspieszonym wybrała nowego wykonawcę na budowę hali na radomskich Wośnikach. Pracami zajmie się wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Budownictwa Łucz-Bud z Radomia.

PhotoMIX-Company/pixabay.com
PhotoMIX-Company/pixabay.com

24 maja br. została podpisana umowa z nowym wykonawcą hali na radomskich Wośnikach. Z końcem maja teren został przekazany firmie Łucz-Bud. Obecnie są tam prowadzone prace związane z przygotowaniem placu budowy (powstają drogi techniczne, teren jest porządkowany, wykonawca przygotowuje niezbędny sprzęt - zaplecze budowy, szalunki, sprzęt ciężki). Równolegle Łucz-Bud prowadzi badania geologiczne gruntu oraz pomiary geodezyjne celem oceny prac wykonanych jak również zaplanowania dalszych.

- Hala na Wośnikach to ważna inwestycja dla przedsiębiorców w regionie. Jest też istotnym elementem, realizowanego przez nas planu dla Radomiu. Dlatego chcemy jak najszybciej wznowić budowę, żeby zminimalizować powstałe opóźnienia. Przygotowaliśmy postępowanie i wyłoniliśmy wykonawcę, który od początku czerwca jest na placu budowy. Jestem przekonany, że dzięki determinacji uda nam się skończyć ten projekt zgodnie z harmonogramem, a radomscy przedsiębiorcy już na początku przyszłego roku będą mogli korzystać z nowej przestrzeni – powiedział Dariusz Śliwowski, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Pierwsze prace budowlane, związane ze wznoszeniem budynku biurowo-socjalnego dla segmentu A ruszą 10 czerwca br., będzie to szalowanie wieńca nad parterem, schodów i przygotowania do montażu stropu. Wykonawca będzie kontynuował prace fundamentowe segmentu B i C (rozpoczęte przez poprzednią firmę).

Zakończenie głównych prac budowlanych jest zaplanowane na koniec października 2019 r. W listopadzie i grudniu 2019 r. przewidziane są z kolei prace wykończeniowe, montaż i uruchomienie instalacji wewnętrznych oraz zewnętrzne prace związane z zagospodarowaniem terenu. Oddanie hali do użytkowania zgodnie z planem nastąpi w lutym 2020 r.

Hala powstaje przy ulicy Kieleckiej w Radomiu, będzie miała 10 m wysokości, a jej powierzchnia wyniesie 11,2 tys. m2. Plany zakładają utworzenie trzech niezależnych segmentów z oddzielnym zapleczem sanitarnymi i biurowymi dla każdego. Dzięki takiemu podziałowi możliwe będzie samodzielne zagospodarowanie każdej z wydzielonych części, co pozwoli optymalnie wykorzystać przestrzeń i dostosować ją do zróżnicowanych oczekiwań przedsiębiorców (największy segment pomieści 100 pracowników, dwa pozostałe po 50). Do dyspozycji wynajmujących będzie także parking na 250 miejsc. Wartość inwestycji to ponad 20 mln zł.

Celem projektu ARP dla Radomia jest, zgodnie z zapowiedziami, wykorzystanie ekonomicznego potencjału regionu i stworzenie inwestorom dobrych warunków rozwoju dzięki dostępowi do uzbrojonych terenów i obiektów produkcyjnych. Rejon inwestycyjny podstrefy Radom cieszy się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców, niemal ¾ ze 128 ha jest już zagospodarowane, do dyspozycji inwestorów jest jeszcze 34 ha.

Na terenie podstrefy Radom wchodzącej w skład Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN działa obecnie ponad 40 przedsiębiorców, którzy zapewniają miejsca pracy dla ok. 4,5 tys. osób. Do tej pory zainwestowali oni niemal 800 mln zł.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4