Na antenie: KOŚCIÓŁ WYDARZENIA KOMENTARZE
Weronika Zaguła
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Józef Waniek podsumowuje

Wiadomości z Radomia

Józef Waniek podsumowuje

14 grudzień 2016 / Tekst

- Jeżeli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. - tak sprawę odwołania ze stanowiska dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu komentuje Józef Waniek. W środę, 14 grudnia odbyła się pożegnalna konferencja prasowa.

Józef Waniek podsumowuje
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Minister Zdrowia we wtorek, 13 grudnia odwołał Józefa Wańka z funkcji dyrektora radomskiego krwiodawstwa. Ministerstwo Zdrowia nie podaje przyczyn podjęcia decyzji o zwolnieniu Józefa Wańka. W otrzymanym piśmie czytamy: "Zgodnie z art. 70 § 1 Kodeksu pracy, pracownik zatrudniony na podstawie powołania może być w każdym czasie - niezwłocznie lub w określonym terminie - odwołany ze stanowiska przez organ, który go powołał. Należy zatem stwierdzić, że nie ma konieczności dokonywania uzasadnienia odwołania, bowiem przedmiotowe odwołanie stanowi autonomiczne uprawnienie Ministra Zdrowia."

Józef Waniek funkcję dyrektora Centrum pełnił od 2001 roku. Jak powiedział podczas ostatniego spotkania z dziennikarzami, w ciągu tych piętnastu lat RCKiK znacznie się rozwinęło. Decyzję podjętą przez Ministerstwo Zdrowia wiąże z finansami.

Do tej pory Centrum z Ministerstwa Zdrowia otrzymuje 1,5 miliona złotych. Do tego, by zamknąć rok budżetowy jednostka dopracować musi prawie osiem milionów złotych. Sytuacja ta doprowadzić może do tego, że nierentowne Regionalne Centra staną się jednostkami terenowymi.

Podczas spotkania były dyrektor RCKiK podziękował w imieniu swoim oraz wszystkich chorych pracownikom stacji, krwiodawcom, mediom oraz wszystkim, którzy przez ostatnie współpracowali z radomskim krwiodawstwem:

W konferencji prasowej udział wziął również młodszy syn Józefa Wańka, Paweł, który zaznaczył: - Jeżeli kiedykolwiek zdarzyłaby się sytuacja, w której mojemu tacie proponowano by podobne stanowisko, to będę pierwszą osobą, która będzie mu to odradzała. On dla krwiodawstwa w Radomiu zrobił już bardzo dużo. Mam nadzieję, że znajdą się ludzie, którzy pójdą w jego ślady.

Do czasu powołania wyłonionego w drodze konkursu dyrektora Centrum, jego obowiązki pełnił będzie Dominik Purgal - dotychczasowy kierownik Działu Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia oraz Działu Technicznego w warszawskim RCKiK.

W ciągu roku Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu odnotowuje 22 tysiące donacji, czyli 11 tysięcy litrów krwi. Nadwyżki wykorzystywane są przede wszystkim w szpitalach i kliniką w Warszawie, gdzie leczeni są pacjenci z Radomia i regionu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4