Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 17 czerwca - św. Brat Albert Chmielowski, zakonnik
Radio Plus Radom /RADOM/Józefów bez fizjoterapii [AKTUALIZACJA]

Wiadomości z Radomia

Józefów bez fizjoterapii [AKTUALIZACJA]

20 wrzesień 2017 / Tekst

Od 1 października w szpitalu na Józefowie nie skorzystamy z fizjoterapii ambulatoryjnej oraz rehabilitacji dla dzieci. Narodowy Fundusz Zdrowia nie podpisał kontraktu z lecznicą.

O sprawie poinformowała nas pani Aldona, mama trzyletniej Tosi, która regularnie korzysta z rehabilitacji dziecięcej w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. - Chyba nie o to chodzi, żeby dzieciom zabierać rehabilitację? - pyta słuchaczka. - Teraz będziemy musieli z dziećmi jeździć na rehabilitację do Warszawy!:

Informacje potwierdza Karolina Gajewska - rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Szpital nie otrzymał kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia w ramach fizjoterapii ambulatoryjnej dla dorosłych i fizjoterapii dla dzieci. Od 1 października w szpitalu nie będą odbywać się zabiegi w ramach tych obu rehabilitacji. - Pacjenci są sukcesywnie odsyłani przez pracowników zakładu fizjoterapii dla dorosłych i dla dzieci do innych placówek, które świadczą takie usługi. Osoby te otrzymują oryginał skierowania na zabiegi oraz dokument świadczący o tym, kiedy zapisywali się na zabiegi i na jaki termin. - wyjaśnia rzecznik szpitala:

Problem szpitala z kontraktem rozpoczął się w ubiegłym tygodniu. Narodowy Fundusz Zdrowia zaproponował lecznicy kwotę, która nie wystarczyłaby na prowadzenie obu zakładów. Szpital odrzucił te propozycje, w planach były negocjacje, jednak NFZ rozstrzygnął konkurs i zamknął postępowanie bez jakichkolwiek rozmów. - wyjaśnia Karolina Gajewska:

Jak informuje Andrzej Troszyński - rzecznik prasowy Mazowieckiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia - nie tylko kwestie finansowe wpłynęły na to, że kontrakt nie zostal przedłużony. - Kontrakty wygrywają najlepsi:

Co dalej z pacjentami, którzy zapisani byli na rehabilitację? - Zgodnie z zapisami ustawowymi placówka ma obowiązek poinformowania pacjentów o miejscach udzielania świadczeń. - wyjaśnia rzecznik mazowieckiego NFZ:

Szpital odwołał się od decyzji Funduszu. - Szpital nie rozumie tej decyzji, zwłaszcza, że oba te zakłady od dwudziestu lat były prowadzone z powodzeniem. Zarówno zakład fizjoterapii ambulatoryjnej dla dzieci jak i dla dorosłych są bardzo dobrze wyposażone. Posiadają również specjalistów z ponad pięcioletnim doświadczeniem.- mówi Karolina Gajewska - rzecznik szpitala: 

Decyzji nie rozumieją również pacjenci, których dzieci od 1 października nie będą miały możliwości rehabilitacji w Radomiu: 

Szpital złożył odwołanie od decyzji Funduszu. NFZ ma 7 dni na jego rozpatrzenie.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"(Everything I Do) I Do It For You"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4