Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Ludwika z Sabaudii, zakonnica
Radio Plus Radom /RADOM/Jubileuszowe Święto Chleba! Rusza przedsprzedaż biletów!

Wiadomości z Radomia

Jubileuszowe Święto Chleba! Rusza przedsprzedaż biletów!

10 sierpień 2018 / Tekst

Zbliża się jubileuszowe XX Święto Chleba w Muzeum Wsi Radomskiej. W niedzielę, 12 sierpnia 2018 roku rozpoczyna się przedsprzedaż biletów. Impreza odbędzie się tradycyjnie w pierwszą niedzielę września, czyli 2.09.2018 roku. W tym roku wydarzenie uświetni koncert zespołu Tulia.

Zachęcamy do zakupienia biletów z wyprzedzeniem, ponieważ ze względu na trwający remont kasy biletowej mogą wystąpić utrudnienia. „Święto Chleba” to wydarzenie które cieszy się dużą popularnością i ma charakter ogólnopolski. O stale rosnącym zainteresowaniu niewątpliwie świadczy kilkunastotysięczna frekwencja uczestników zeszłorocznego „Święta Chleba”, dlatego zachęcamy Państwa do wcześniejszego nabywania biletów, aby unikać kolejek – mówi Ilona Jaroszek dyrektor skansenu.

Imprezę od lat organizuje Cech Piekarzy w Radomiu. - Impreza już na stałe wpisała się w kalendarz imprez radomskich. Chodzi o pokazanie i promowanie radomskiego piekarstwa, szacunku dla chleba i wyrobów piekarniczych, jako produktów niezmiernie ważnych w kulturze i tradycji polskiej. Smak chleba chyba nigdy nam się nie znudzi – mówi pomysłodawca imprezy Jarosław Gajda prezes Cechu Piekarzy w Radomiu. O jubileuszowej imprezie z organizatorem rozmawia Magda Gliszczyńska

XX jubileuszowe „Święto Chleba” rozpocznie się o godz. 10:00 uroczystą Mszą świętą w intencji rolników, młynarzy i piekarzy. Wydarzenie koncentrować się będzie wokół prezentacji kunsztu piekarskiego oraz pokazów tradycyjnych obrzędów żniwnych i pracy na wsi.

Jednym z najważniejszych punktów programu jak co roku będzie korowód wieńców dożynkowych. Twórcy najlepszych prac zostaną uhonorowani nagrodami. Nie zabraknie tez wyróżnień dla piekarzy, wręczone zostaną także Klucze św. Kazimierza.

Program XX Święta Chleba 2.09.2018 r., w godz. 10.00 – 19.00.

Amfiteatr 10.00 – 19.00- Uroczysta Msza Święta - Ogłoszenie wyników konkursu na „Tradycyjny Wieniec Dożynkowy” i wręczenie nagród laureatom - Korowód wieńców dożynkowych- prezentacja "20 lat Święta Chleba"- Występ Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Wolanianki”- Występ Młodzieżowego Zespołu Ludowego "Guzowianki"- koncert zespołu "Tulia"

Scena „Pod Dębem”12.00 – 19.00- Występy kapel wiejskich - Zabawa taneczna „na dechach”- Pokazy kunsztu piekarskiego w wykonaniu radomskich piekarzy- Konkursy i zawody prowadzone przez Cech Piekarzy w Radomiu

oraz kiermasz twórczości ludowej, wystawa stoisk piekarniczych i i prezentacja pieczywa z radomskich piekarni.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4