Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Radio Plus Radom /RADOM/Jubileuszowy głaz dla potomnych

Wiadomości z Radomia

Jubileuszowy głaz dla potomnych

10 listopad 2018 / Tekst

Naród, który traci pamięć przestaje być narodem. Te słowa Józefa Piłsudskiego będą czytali przechodzący obok odsłoniętego dziś w Radomiu głazu.

Jubileuszowy głaz dla potomnych
fot. Radio Plus Radom

 Kamień na skwerze koło Resursy Obywatelskiej ufundowany został z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską. To inicjatywa radnego Adama Bocheńskiego. Pomysłodawca zgodnie z tablicą na głazie podkreśla, że to dar "Społeczeństwa Miasta Radomia".

Odsłonięcie kamienia poprzedzone zostało Mszą Św. w kościele św. Trójcy. Po liturgii uczestnicy przeszli przed Resursę Obywatelską. O inicjatywie opowiedział Adam Bocheński i wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej w Radomiu Dariuszem Wójcikiem odsłonił głaz. Poświęcił go superior jezuitów o. Jan Noszczak.

Następnie złożone zostały wiązanki. Białe i czerwone goździki to z kolei dar od uczestniczących w uroczystości dzieci. Wydarzenie uświetnili uczniowie klas mundurowych szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu.

- Autentycznie byłem wzruszony i to wielkie szczęście, że udało się doprowadzić do końca tę inicjatywę. Przejście przez wszystkie procedury zajmuje jednak sporo czasu. Chciałbym z całego serca podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten głaz został w takim pięknym miejscu posadowiony - powiedział po uroczystości radny Adam Bocheński. - Pomyślałem, że ja też chcę włączyć się w jakiś sposób w uczczenie tej rocznicy odzyskanie niepodległości i stąd ten pomysł. 100 sposobów na 100-lecie odzyskania niepodległości. Moim pomysłem było posadowienie tego glazu, który w jakiś sposób trwały przekazywałby następnym pokoleniom wiedzę o naszej wspaniałej historii - dodał Adam Bocheński.

- Chciałbym podziękować za piękną inicjatywę radnemu Adamowi Bocheńskiemu. 100 lat temu nasi poprzednicy ufundowali kamień (przyp. aut. koło Dębu Wolności). Mamy kolejny kamień. Mam nadzieję, że za 100 lat ktoś wspomni, że byli tacy ludzie, byli tacy radni, którzy pamiętali o niepodległej Polsce - powiedział przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Wójcik.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4