Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Już ponad sto wniosków do Budżetu Obywatelskiego

Wiadomości z Radomia

Już ponad sto wniosków do Budżetu Obywatelskiego

18 kwiecień 2019 / Tekst

Udogodnienia dla pieszych i rowerzystów czy tworzenie terenów rekreacyjnych - już ponad sto projektów zostało złożonych do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Wnioski będą przyjmowane do najbliższej niedzieli, 21 kwietnia.

Zainteresowanie, jak mówi kierownik Referatu Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miejskim w Radomiu Emil Jaskulski, jest bardzo duże. - Radomianie przychodzą, telefonują, piszą i z każdym dniem projektów jest coraz więcej. Wiele propozycji mieszkańców dotyczy udogodnień dla pieszych i rowerzystów czy tworzenia terenów rekreacyjnych. Są też inicjatywy związane z organizacją różnorodnych wydarzeń - dodaje.

Na realizację obywatelskich projektów przeznaczona zostanie kwota 5,8 mln złotych, czyli o milion złotych więcej niż do tej pory. - Zachęcam do składania wniosków, ponieważ to szansa na zmienianie swojego najbliższego otoczenia. Nasze miasto pełne jest już pozytywnych przykładów, w tym boisk, placów zabaw, siłowni i wielu innych obiektów, które mieszkańcy sobie wymarzyli i te ich marzenia się spełniły - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Warto dodać, że zadania finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego mogą być realizowane wyłącznie na terenach należących do gminy lub będących w jej zarządzie. Mapę umożliwiającą sprawdzenie własności gruntów można natomiast znaleźć na stronie: http://mapy.radom.wrotamazowsza.pl/sdiportal/Full.aspx.

Wnioski do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego można składać w Biurze Rady Miejskiej przy ul. Moniuszki, w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Struga, w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego przy Kilińskiego oraz w Referacie Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego przy ul. Żeromskiego. Wnioski można również przesyłać za pośrednictwem strony internetowej www.konsultacje.radom.pl oraz punktach mobilnych. Dodatkowo dziś i jutro (czwartek i piątek), w godzinach 17.00 - 19.00 takie punkty będą funkcjonowały też w Galerii Słonecznej.

Głosowanie na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego potrwa od 5 do 21 lipca, a listę zwycięskich projektów poznamy do 18 sierpnia.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4