Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Radio Plus Radom /RADOM/Kajetan P. bez wyroku

Wiadomości z Radomia

Kajetan P. bez wyroku

05 lipiec 2019 / Tekst

Oskarżony o brutalne zabójstwo nauczycielki z Radomia Kajetan P. miał dziś usłyszeć wyrok.  Warszawski sąd przed którym toczy się proces zadecydował o wznowieniu przewodu sądowego, w związku z nowymi faktami w sprawie. Wyrok zapadnie najwcześniej 4 października. 

Kajetan P. bez wyroku
fot. policja.pl

Przypomnijmy, do brutalnego morderstwa 30-letniej radomianki Katarzyny J. doszło w lutym 2016 roku w jednym z mieszkań na warszawskiej Woli. Kajetan P. pod pozorem korepetycji spotkał się z ofiarą, a następnie zamordował ją i poćwiartował zwłoki. Ciało wywiózł taksówką na Żoliborz. Kierowcy miał powiedzieć, że przewozi "tuszę dzika". Ciało kobiety znaleziono podczas interwencji straży pożarnej. Kajetan P. uciekł następnie na Maltę, gdzie został zatrzymany. 

Przedstawiając przebieg zdarzenia, Kajetan P. powiedział prokuratorom, że targały nim sprzeczne emocje, miał potrzebę samodoskonalenia i pozbywania się ludzkich słabości. Elementem samodoskonalenia były m.in. głodówki, intensywne ćwiczenia fizyczne, zerwanie wszelkich związków z rodziną. Na pewnym etapie tej ewolucji uznał, że musi zabić jakąś osobę. Podczas składania wyjaśnień mężczyzna mówił, że zbrodnia której się dopuścił miała na celu pozbycie się słabości, jaką jest przekonanie, że życie ludzkie jest warte więcej niż życie świni czy komara. Ofiara została wybrana przez przypadek - P. znalazł numen do kobiety w internecie, umówił się z nią pod pretekstem korepetycji.

Pod koniec czerwca wygłoszone zostały mowy sądowe w sprawie. W piątek, 5 lipca miał zapaść wyrok. Sąd postanowił jednak ponownie otworzyć przewód sądowy w tym procesie. Dodatkowy materiał dowodowy zostanie zgromadzony z urzędu. 

Kolejny termin rozprawy wyznaczono na 4 października. Do tego czasu Kajetan P. będzie przebywał w areszcie. Mężczyźnie grozi od ośmiu lat do dożywocia. Wyrok może zostać jednak złagodzony w związku z opinią biegłych. Ci uznali, że mężczyzna podczas dokonywania zbrodni nie był do końca poczytalny. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4