Na antenie: LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: 21 stycznia - św. Agnieszka, dziewica i męczennica
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  Śnieg 0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  Bardzo pochmurno 0°C -5°C

Radio Plus Radom /RADOM/Kariera zaczyna się w skansenie

Wiadomości z Radomia

Kariera zaczyna się w skansenie

24 kwiecień 2018 / Tekst

Rozpoczął się "Tydzień na rzecz kariery" w Radomiu.  Do Muzeum Wsi Radomskiej przybyło ok. 900 uczniów.

 

Kariera zaczyna się w skansenie
fot. Radio Plus Radom

Inicjatywa odbywa się już po raz czwarty. Główną ideą jest pomoc młodzieży w wyborze szkoły ponadpodstawowej. Pierwszym akordem było spotkanie w Muzeum Wsi Radomskiej. - Pierwszy dzień cieszył się bardzo dużym powodzeniem. Młodzież była bardzo zainteresowana ofertą szkół - powiedziała koordynatorka Sylwia Wesołowska.

Istotą wydarzenia była zachęta młodzieży przez młodzież do skierowania swoich kroków do konkretnej placówki.  - Może przyjść do nas każdy, kto ma chęć i dużo zaparcia w sobie w tym, żeby kierować się w stronę wojska i nie tylko. Chodzi o różne służby mundurowe: policja, straż pożarna, graniczna czy miejska - mówił Patryk Bernat z  I Liceum Ogólnokształcącego CNB FENIKS w Radomiu.

Uczniowie z XIII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Radomiu przebrali się za rodzinę królewską. - Mamy świetny angielski i rozszerzenia. Nasza kadra nauczycielska jest wspaniała. Bardzo dobrze nam się uczy. Mamy bardzo dobrze wyposażone pracownie - zachwalały swoją szkołę Oliwia Kutera i Milena Skrzek.

Większość prezentujących się szkół to szkoły zawodowe. Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu promował się słodkościami własnego wypieku. To nie jedyna zachęta. - Pokazywaliśmy także to, czym nasza szkoła się szczyci, czyli tańce animacyjne - relacjonował Jakub Górka.

- Dziewczyny były przebrane za cyganki i mieliśmy takie koło fortuny z zawodami z naszej szkoły. Każdy kręcił i co wypadnie, to jest pisane tej osobie - opowiadała o promocyjnej zabawie Jagoda z Zespołu Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu.

Promocję szkół zawodowych popierają przedsiębiorcy. - Mamy szeroki wpływ na to w jakim trybie i z jakim skutkiem dokonują się wybory młodych ludzi. W zaciszach domowych zasiada rodzina i próbuje podjąć decyzję o tym, jaką szkołę wybrać. My jesteśmy wtedy bardzo usłużni. Generalnie chodzi o to, aby wierzyć w to, co się robi. W nas (przedsiębiorcach branży metalowej) jest głębokie przekonanie o słuszności tych praktyk, które stosujemy, Od ponad 7 lat jeździmy do gimnazjów. Spotykamy się z rodzicami i opowiadamy im, że oprócz liceów są jeszcze szkoły zawodowe - mówił Janusz Trojanowski, prezes GGG Sp. z o.o. i wiceprezes Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej.

To dopiero pierwszy dzień "Tygodnia na rzecz kariery". Co dalej? - Teraz zapraszamy do szkół. Doradztwo zawodowe będzie odbywało się w poszczególnych szkołach. Podsumowaniem całego tygodnia będzie spotkanie w piątek na Placu Corazziego. Planujemy stoiska OHP, WUP-u, PUP-u, poradni psychologiczno-pedagogicznej, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Kto chce, może przyjść - powiedziała koordynatorka Milenia Jaśkiewicz. Będzie także mierzenie tkanki tłuszczowej, ciśnienia, masaż dłoni czy profilaktyka raka piersi.

"Tydzień na rzecz kariery" organizuje Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Imprezie patronuje Radio Plus Radom.

zdjęcia dzięki uprzejmości S. Wesołowskiej

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  0°C -5°C

ARTYSTA TYGODNIA

"Gdy kiedyś znów zawołam cię"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 14 41
ONICO Warszawa 15 32
Jastrzębski Węgiel 14 31
Cerrad Czarni Radom 15 29
Aluron Virtu Warta Zawiercie 15 24
PGE Skra Bełchatów 14 24
GKS Katowice 16 24
Chemik Bydgoszcz 15 16
Trefl Gdańsk 13 15
Indykpol AZS Olsztyn 14 15
Asseco Resovia Rzeszów 14 14
Cuprum Lubin 15 11
MKS Będzin 14 6
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4